Громадськість в Україні б'є тривогу. В країні зароджується нова молодіжна субкультура з кримінальним забарвленням. Відомо, що її гаслом стала абревіатура "АУЄ", яку розшифровують як "арештантський уклад єдиний".

Цією фразою розпізнають себе "в'язні", але нещодавно моду підхопили і десятки тисяч підлітків, далеких від криміналітету. Про це пишуть небайдужі українські журналісти, які перейнялися цією темою.

Як і багато тенденцій, поширювані головним чином, за допомогою соцмереж, мода на "АУЄ" прийшла до нас з Росії. Там, за даними російських ЗМІ, вона зародилася в невеликих криміналізованих містах і селищах Забайкалля, поступово захопивши інші регіони. Тепер шириться мода і по Україні.

Ознака цього — кількість українців, які підписалися на групи, що пропагують "АУЄ" в соцмережах. Приміром, в самих топових з них, які налічують 150-200 тис. людей, "наших" — від 8 до 40 тис. Охоплюють всю Україну — є підписниками з Харкова, Донецька, Києва, Хуста, Івано-Франківська та Львова. В українській діаспорі" "АУЄ" у абсолютної більшості явно немає кримінального минулого, а кожному четвертому немає і 18 років. Ще деталь — кілька українських інтернет-магазинів вже продають футболки з принтом "АУЄ" і двома восьмикутними "кримінальними" зірками.

За словами співрозмовників журналістів, рух запускають "в народ" кримінальні авторитети. "У в'язниці фраза "АУЄ" — це заклик до єдності тих, хто перебуває або перебував у тюрмі або колонії, - розповідає 19-річний Сергій з Донецької області, кілька років тому відбував покарання. — Молодь навмисне зазивається до кіл кримінальних авторитетів. "Волоцюги" вносять молодим ясність (пояснюють, як жити "порядно"). А натомість з молоді, яка за "АУЄ", беруться невеликі побори на користь тих, хто сидить".

Варто нагадати, що зірка популярного в 1990-х роках серіалу "Мелроуз Плейс" Хізер Локлір знову загриміла до поліції. Її "фотографія під арештом" облетіла всі новинні стрічки. Колеги буйної акторки теж можуть похвалитися аналогічними знімками.

Нагадаємо, що творили в концтаборах помічники нацистів.

Як повідомляв Знай.uа, як перша жінка з татуюванням змінила історію.

Також Знай.uа писав, Вакарчук закликав звільнити Сенцова від тортур.