Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав парламент посилити заходи проти порушників правил дорожнього руху.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

Зокрема, Аваков розповів, що відомство вже внесло до парламенту відповідний законопроект про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Більше того МВС ініціювало впровадження на українських дорогах спеціальної системи відеофіксації порушень.

"Я нагадаю, що ми внесли в парламент проект закону, який передбачає більш сурове покарання за порушення правил дорожнього руху, ніж зараз. Крім того, ми внесли всі пропозиції по впровадженню автоматичної відеофіксації порушень. Цей законопроект дозволить радикально посилити покарання за водіння автомобілів у п’яному вигляді та за перевищення швидкості", – зазначив Аваков.

Разом з тим варто відзначити, що Як відомо, авто зі спеціальними звуковими та/або світловими сигналами мають право першочергового проїзду. Для одержання переваги перед іншими учасниками руху водії таких транспортних засобів повинні включити проблисковий маячок синього кольору і/або спеціальний звуковий сигнал.

Коли потрібно поступатись дорогою

Популярні новини зараз

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

Діду, затопи грубку: українці масово переходять на дрова через дорогий газ

Леся Нікітюк показала помідорчики найближчої людини: "Приїхала"

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Показати ще

Машини оперативних служб мають право першочергового проїзду, якщо вони рухаються з увімкненими світловими та/або звуковими сигналами. Як повинні вести себе водії інших транспортних засобів, коли до них наближається автомобіль зі спецсигналами, зазначено в ПДР:

3.2 — у разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов'язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу.

3.4 — забороняється здійснювати обгін і випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками.

3.5 — наближаючись до нерухомого транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору та спеціальним звуковим сигналом (або без увімкненого спеціального звукового сигналу), що стоїть на узбіччі (біля проїзної частини) або на проїзній частині, водій повинен знизити швидкість до 40 км/ч.

Не поступився дорогою - плати штраф

Ненадання переваги в русі автомобілям оперативних служб, згідно КУоАП ст. 122 частини 3, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 510 гривень.

Якщо ж ненадання переваги в русі спричинило створення аварійної ситуації, то, згідно Купап ст. 122 частини 4, стягнення буде становити 680 гривень.

Уряд садитиме за ґрати п'яних водіїв та підвищить штрафи за порушення ПДР

Нагадаємо, водії отримають "листи щастя".

Як повідомляв "Знай.ua", які штрафи очікують на лихачів за їзду по тротуару.

Також "Знай.ua" писав, що загрожує любителям швидкої їзди.