Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає процес деокупацію Донбасу поліцейською операцією.Відповідну заяву він зробив під час виступу рамках ІХ Національного експертного форуму, організованого Інститутом Горшеніна.

Аваков про майбутнє Донбасу

"Це повинна бути поліцейська операція, без застосування військових сил", - зазначив очільник МВС, додавши, що в операції, за задумом, візьмуть участь миротворці ООН.

За його словами, у найближчих планах - звільнення окупованих територій, одразу після цього перейдуть до другої фази - відновлення нормальної якості життя людей, що живуть в Донбасі, адже "60% українців хочуть повернутися в Україну", запевняє міністр.

"Це стратегія, про яку я говорю вже не перший місяць. Базується ця стратегія на одній простій тезі: Донбас - Україна, люди, які там живуть - українці. І нам треба дбати про це і думати, а не відгороджуватися стіною від цієї території і вдавати, що там нічого не відбувається, а ми побудуємо щастя тут", - сказав Аваков.

Для реалізації плану про деокупацію необхідно прийняти законопроект про амністію і законопроект про колабораціоністів.

Популярні новини зараз

Хустка на плечі й кросівки: український лоукостер SkyUp змінює форму через скарги персоналу

Українку відокремили від чоловіків у церкві через "традицію": "Не можна, щоб жінки відволікали"

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

Дивіться: Аваков зробив гучну заяву щодо деокупації Донбасу

Реінтеграція та деокупація Донбасу: деталі закону

В січні цього року Верховна Рада ухвалила закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" (№ 7163).

В ньому визначено, збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності. В законі не виписані дати окупації, але є посилання на раніше ухвалений закон, де такою датою визначено 20 лютого 2014 року.

Крім того, Донецька та Луганська області офіційно названі "тимчасово окупованими територіями України, в межах яких збройні формування РФ становили та здійснюють загальний контроль".

При цьому межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях, визначаються президентом України за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних Сил України.

Дивіться: Деокупація та особливий статус Донбасу: деталі закону

Як повідомляв портал "Знай.ua", на Вінничині двоє будівельників жорстоко побили ветерана АТО та змусили його вкопати собі могилу.