Нещодавно спеціалісти Центру Разумкова оприлюднили шокуючу статистику, згідно якої щонайменше 30 % українців досі відчувають ностальгію за радянськими часам, 14% із них – особи до 29 років.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗвідки такі настрої в країні, котра тримає попри всі складнощі європейський курс, запровадила декомунізацію, позбавляється від постаментів Леніну та викорінює минуле навіть у лексиконі? Теоретично, у них дуже багато спільного, тобто сум можна цілком логічно пояснити – невпевненість у майбутньому.
Для більшості тих, кому досі хочеться назад в СРСР, суттєве значення мають елементарні правила: було не надто добре, але стабільно.
"Багатші люди з вищим рівнем освіти менше сумують за СРСР. Натомість сумують ті, хто найбільше втратили. Це перш за все бажання повернутися туди, "де було добре". Взагалі жага повернутися у "золоті часи" – загальносвітова тенденція", - прокоментував історик і викладач УКУ Ярослав Грицак.
Популярні новини заразГороскоп на 14 грудня: як використати суботу на повну котушку У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУПоказати ще
Залежать такі настрої і від вікової категорії та рівня освіти, тобто чим людина старша, тим більше їй шкода, що Союз розпався. Левову частку серед них складають жінки - 38%, а чоловіки – 31% (останні, за даними соціологів, живуть на 10 років менше).
Подобалося людям і те, що могли не перейматися безкоштовною освітою та володіли високим рівнем соціальних гарантій. Про брак продуктів та дефіцит елементарних побутових речей чомусь воліють не згадувати.
Не останню роль грає і відсутність військових конфліктів. Тобто чинники доволі суб’єктивні та суперечливі, але очікувані, особливо для мешканців селищ та невеликих міст, у котрих перспектив практично немає. Хіба що втекти до мегаполісів.
Якщо вісім років тому за принципом "Back in the USSR" жили 45% українців, то у 2017-му - 30%. За інформацією даними 2016 року, ностальгує 14% молоді 18-29 років і 25% тих, кому від 30 до 39 років – тобто динаміка все ж більш-менш позитивна.
Молоде покоління поки не бачить моделі, за якою можуть будувати завтрашній день – тяжко вступити до університету, хочеться виїхати за кордон, аби заробити на житло, тому що батьки-пенсіонери навіть якби хотіли чимось допомогти, просто не можуть. Звісно, радянське минуле – частина нашої історії, з неї сторінок не вирвеш. Але його потрібно вивчати, порівнювати із сьогоднішнім днем замість того, аби застрягнути у вчорашньому.
Дивіться: Дефіцит в СРСР, 20 товарів яких було не дістати
Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям відкрили очі на реалії роботи за кордоном.