Українські історики отримали широкий доступ до архівів, які були засекречені за часів Радянського Союзу. Завдяки цим документам, вдалося викрити багато популярних історичних міфів СРСР.

Цією інформацією поділився Олександр Палій в ефірі Oboz.tv. Історик навів деякі приклади вигаданих історій часів Союзу.

Палій нагадав про те, що радянський режим зразком для ілюстрації звірств нацистів обрав трагедію в білоруській Хатині.

"Це робилося для того, щоб замаскувати радянський злочин у Катині під Смоленськом. Взяли два села з схожими назвами в Білорусі. Для того, щоб радянський злочин проти польських офіцерів, де було розстріляно 20 тисяч поляків, не фігурував й не звучав, взяли з схожою назвою одне з спалених фашистами сіл... Для них приховати радянський злочин під Катинню було важливіше, ніж справжня історія", - розповів історик.

До того ж, експерт розповів і інші міфи придумані Радянським Союзом про Другу світову війну:

Популярні новини зараз
"Удари, яких не очікували": мольфарка розповіла, чи загрожує Україні взимку вимикання світла Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу Японець-волонтер поскаржився на повний ігнор чиновників: хотів відкрити безкоштовну кав'ярню, а його відшили Війна не буде тривати довго: Буданов назвав причину
Показати ще

"Ви думаєте, що Матросов був першим, хто кинувся на амбразуру? Ні! У нього прізвище було підходяще, ось і вибрали... Так само з Рейхстагом. Заходили туди і українець, і люди з узбецькими і таджицькими прізвищами. Але поки не залізли росіянин і грузин, Рейхстаг не вважався узятим", - зазначив Палій.

Також історик нагадав про те, що знайомство зі стародавніми літописами у часи СРСР проходило виключно під контролем КДБ.

"У цих літописах було написано, що Русь – виключно Україна. А Смоленськ, Суздаль, Рязань – це ніяка не Русь. Для того, щоб ніхто не здогадався, видавали перекази літописів, а допускали до роботи з ними тільки докторів наук, іноді кандидатів наук, з згоди КДБ", - уточнив він.

За словами Палія, в Україні "склалася унікальна ситуація – людей допустили до архівів, було б кому читати тексти".

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", діти не вибирають батьків і вже тим більше діти не повинні нести відповідальності за їх вчинки. Виросли в привілейованому суспільстві нащадки Йосипа Сталіна не могли похвалитися особливим ставленням до себе: великий диктатор застосовував до них ті ж закони, що і до більшої частини населення СРСР. Яків, Василь і Світлана провели досить нещасну життя під пильною увагою холодної жорстокості Йосипа Сталіна.