Українці отримують несподівані повідомлення про те, що банківська картка заблокована. Відомо, що рахунки обіцяють відновити, коли клієнт покаже в банку ідентифікаційний код і паспорт.

Юристи заявляють, що подібні дії банку можна оскаржити, але в більшості випадків воно того не варто. Про це пишуть українські ЗМІ.

Українці скаржаться, що в один момент несподівано для себе виявили, що їх платіжна картка заблокована.

"Вчора мені прийшло повідомлення про те, що моя картка Укргазбанку заблокована. Я подумала, що це шахраї, і зателефонувала в банк. Але там мені сказали, що карту заблокував банк, а мені, щоб продовжити користуватися рахунком або зняти гроші, необхідно прийти з документами до відділення. Це при тому, що я оформляла картку два місяці тому і жодних повідомлень не надходило", - розповідає клієнт Укргазбанку Валерія Іонова.

Така ж доля спіткала і клієнтів Ощадбанку та Приватбанку. Правда, у випадку з Приватом, клієнти відзначають, що отримували повідомлення з проханням прийти в банк заздалегідь або відправити скан копії необхідних документів online. Інші ж банки питанням повідомлення своїх клієнтів, мабуть, не ставили.

Популярні новини зараз
Карткою – 10 грн, готівкою – 15: в Україні знову підвищують ціни на проїзд Українцям пообіцяли зробити життя трохи простішим: понад 10 тис грн на людину Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії Старі сковорідки не доведеться викидати: як у домашніх умовах подарувати посуду друге життя
Показати ще

Про те, що йде така перевірка, повідомили ще в кількох банках.

За словами радника президента Асоціації українських банків Олексія Куща, вимога НБУ про перевірку клієнтів набула чинності ще в 2015 році, але зараз банки почали активніше її виконувати. Однією з причин, яка змусила банки активно перевіряти своїх клієнтів, стала боротьба з "дропами" і фейковими ФЛПами.

"Дропи" - це сленгове визначення людей, які продають злочинним угрупованням свої банківські картки (разом із SIM-карткою) і право на їх використання. За це, залежно від домовленостей, "дропи" отримують винагороду від 1 тис. до 2 тис. грн в місяць. Вартість самої картки будь-якого українського банку на чорному ринку становить $100. Такі карти в основному використовують наркоторговці, шахраї та інші особи для більшої анонімності своїх операцій.

Як повідомляв портал "Знай.uа" експерти стверджують, що в країні збільшилася кількість фальшивих грошей. Якщо в 2017 році на 1 мільйон справжніх купюр доводилося три з половиною підроблених, то в 2016 році їх було навіть менше трьох.