За 2017 рік кібершахраї обібрали банківські рахунки українців на 670 млн грн. За даними Асоціації членів платіжних систем, ця цифра в два рази перевищує показники 2016 року. Національна поліція рапортує про затримання чергових крадіїв, а також попереджає громадян про нові технології "промислу". Про це повідомляє Ukr.Media.

Днями в Миколаївській області поліцейські затримали двох громадян Румунії та Молдови, які за допомогою підглядання за набором кодів незаконно зняли з карток своїх жертв близько 600 тис. грн.

Спікер миколаївського обласного управління поліції Олена Бережна заявила, що іноземці підозрюються в тому, що на території регіону скоїли як мінімум 25 злочинних угод.

За її словами, підозрювані також "наслідили" у Чернівецькій та Одеській областях.

За попередніми даними, на півдні країни іноземці скоїли близько 200 незаконних зняттів грошей та їх спроб. При цьому, за словами правоохоронних органів, більшості потерпілих банки вже компенсували шкоду.

Популярні новини зараз
Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
Показати ще

За останній місяць це не перша НП із банківським обладнанням. У Чернігові поліцейські затримали чоловіка та його спільницю, які заражали банкомати вірусом, даючи команду на видачу грошей, і таким чином за лічені тижні зняли близько 1 млн грн.

Щоб не стати жертвою кіберворів, у поліції радять при роботі з банкоматом закривати клавіатуру від сторонніх очей і по можливості користуватися обладнанням всередині банківських відділень.

Днями в соцмережах опублікували фотографію, яка викликала шквал емоцій і побоювань. На ній зображений чоловік у вагоні метро з безконтактним банківським терміналом у руках, за допомогою якого він нібито таємно знімав гроші з карток пасажирів підземки. Однак у Нацполіції заспокоїли, заявивши, що фото зроблено не в Україні. Але попередили - технологія зняття грошей за допомогою дотику терміналу до карти все ж є.

Нагадаємо, у Києві перекрили незаконну діяльність організаторів так званої "схеми легалізації іноземців", які виконували безпосередні накази терористичних угруповань.

Крім того, технології стрімко розвиваються. У 2018-му неможливо уявити своє життя без гаджетів, хоча всього 10 років тому, у 2008-му, майже ні в кого не було смартфона із доступом до Інтернету.

Дивіться сюжет про карти

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", шахраї "заразили" десятки українських банкоматів.