Днями столицю потрясла історія з масовими отруєннями продукцією компаній "Суші Ленд Євразія" і "Суші Лайф". Кияни почали відмовляти собі в улюблених стравах, побоюючись стати черговою жертвою несвіжої риби.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОднак повністю виключати суші зі свого раціону - зовсім не обов'язково. Досить пам'ятати про 5 правил безпеки вибору і вживання цього продукту, пише "Ліза".
1. Стежте за годинником
За словами досвідчених кухарів, суші й роли можуть зберігатися у холодильнику не більше трьох годин. За межами холодильника - удвічі менше - тобто півтори години.
Тому варто всерйоз замислитися, перш ніж замовити доставку з ресторану, який знаходиться в годині їзди від дому. Особливо, в годину пік.
Якщо ж ви хочете самі привезти роли додому і дочекатися приходу гостей через годинку, то обов'язково поставте суші у холодильник. А краще не ризикуйте із таким частуванням улітку.
2. Відмовтеся від покупок суші та ролів у магазинах влітку
У прилавках-холодильниках встановлена загальна температура для всієї продукції, яка знаходиться за склом. І зазвичай вона не нижче 10 градусів, що занадто "жарко" для риби. До того ж, гарантувати, що суші приготували годину назад, вам ніхто не зможе.
3. Холодна доставка
Якщо ви все-таки зважилися замовити роли з доставкою, переконайтеся, що кур'єр віз їх у спеціальному ізотермічному контейнері. Якщо температура на вулиці вище 20 градусів - поважаючий себе ресторан має обов'язково використовувати такий міні-холодильник.
4. Подивіться на оглядовий прилавок
Чимало суші-барів готують "за склом" або виводять сушиста у залу, щоб клієнт спостерігав за процесом створення страви. Це цікава фішка, але не більше. Насправді, санітарні умови таких робочих місць не відповідають нормам і не можуть гарантувати якість продукції. А ось на оглядовий прилавок, де виставлена заморожена риба та інші інгредієнти, звернути увагу варто. Поруч із ним також має знаходитися дозвільна документація та інформація про постачальників.
5. Суші на сніданок
В Японії суші й роли подаються зранку. У ресторанах на узбережжі їх готують до першої години дня, адже використовують лише свіжоспійману рибу. В українських мережах свіжу продукцію днем із вогнем не знайдеш. Там використовують копчені або заморожені продукти. Проте, найменше ризику отруїтися суші зранку - до настання полуденної спеки і одразу після ранкової поставки риби.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", суші-скандал у Києві триває - рахунок постраждалих пішов на десятки.