Пошук нової роботи завжди керується двома основними правилами: хочу більшу зарплату та інший графік. Навіть якщо ви будете вказувати у резюме численні таланти та бажання "кар'єрної перспективи", все одно врешті усе зводиться до одного.

Але як знайти цю золоту середину? Коли потрібно працювати подекуди шість днів на тиждень, виходити з дому затемна і приходити майже вночі, то підвищена зарплата не так уже й тішить.

Інша альтернатива шукачам також не дуже до вподоби: влаштуватися на п'ятиденку, відпочивати у державні вихідні, але після отримання грошей раз на місяць, ніби в анекдоті, відслідковувати продукти по акції. Тому що грошей тих ні на що не вистачає.

Вирішити цю проблему взявся канадський філософ Пол Тагард. Він проаналізував роботу Мейсона Каррі "Режим генія: розпорядок дня великих людей". Можливо, комусь із співробітників досвід відомих особистостей стане в нагоді, щоб обрати кращий сценарій життя для себе.

Щоб вивести приблизну аксіому, Тагард опрацював чимало біографій: Франца Кафки, Чарльза Дарвіна, Енді Уорхола, Марселя Пруста та інших. А потім створив окрему статистичну підбірку.

Популярні новини зараз
Бронювання від мобілізації скасують у три кліки: держава запровадила нову функцію Молдавська криза може повторитися в Україні: крижані квартири, брак електроенергії та космічні тарифи Українців залишать без виплат: кому скасують допомогу у 2025 році Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Показати ще

"Я переглянув його детальні історії, роблячи позначки щодо того, в який час люди виконували свою саму творчу роботу. Мені було цікаво, скільки з них дотримувалися графіка, який схожий на мій власний. У більшості творчих людей був характерний графік. Перший вражаючий результат полягає в тому, що більшість - 88% - мали характерний графік, і лише у відносно невеликої кількості не було стандартного розкладу", - запевнив він.

Найпродуктивнішими виявилися Федеріко Фелліні, Вільям Джеймс та Девід Фостер Уоллес. Секрет їх успіху був простим – вони не відслідковували плин часу. Робили, що належить, не акцентуючи уваги на зайвих хвилинах – ніби сучасні фрілансери, в яких поставлена задача та чітко визначений дедлайн. Рідко хто з сильних світу цього працював із самого ранку до пізньої ночі.

Саме тому в Європі розповсюджена практика короткого дня, коли співробітник за 4-5 годин виконує денну норму. При цьому його не навантажують надміру, а тільки спрямовують та мотивують.

Щоправда, були і винятки: близько 10% знаменитостей, що називається не піднімали голови і готувалися не зрушити з місця, поки не закінчать заплановану справу. До їх числа належали Бенджамін Франклін, Джордж Гершвін, Філіп Рот і Олександр Грем Белл.

Загалом, творчі люди, як показує практика, краще працюють вранці: вони можуть реалізувати на початку дня 25% своїх планів: так робили Гюстав Флобер, Анрі Тулуз-Лотрек, Франц Кафка і Марсель Пруст.

Можна довго дискутувати, як правильно розподілити час, але пам'ятайте, що поняття "гнучкий графік" для кожного різне.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Лондоні відкрили незвичайну вакансію – тестувальниці іграшок для дорослих.

СохранитьСохранить