У понеділок, 30 квітня, на території Донбасу офіційно закінчилася Антитерористична операція (АТО), а замість неї стартувала Операція Об'єднаних сил (ООС). Велика частина людей на той момент сприйняла цю рокіровку скептично. Говорили, що влада просто вирішила поміняти три літери в назві, а стан справ від того не зміниться. Проте зараз навіть скептикам стає ясно, що це не так. Про це повідомляє "Обозреватель".

Більше не терпимо

У перші дні "Л/ДНР" влаштували обстріл по всьому фронту. Сили ООС вичікували, хоча тоді частіше застосовувалося огидне слово "терпіли". Але в останні кілька тижнів в інформаційних зведеннях регулярно з'являються повідомлення про успішні удари українських бійців по позиціях ворога. Важко пригадати, коли таке було в останній раз.

8 травня українські бійці звільнили селище Південне (Чигари). Таким чином, ворога відкинули подалі від наших передових позицій, а заодно зайшли в передмістя Горлівки. Плацдарм для визволення міста вже створено, хоча в "ДНР" і спробували зберегти обличчя, видавши невиразну ахінею про те, що Південне "не має ніякого стратегічного значення".

Популярні новини зараз
Даша Кацуріна відверто розповіла про негативні сторони Дантеса: "У ліжку..." Бігала на "Квартал 95", а тепер валяється біля путіна: Маша Распутіна підтримала диктатора рф: "Гинуть, щоб я народилася" І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

До безумовних успіхів потрібно зарахувати ліквідацію ватажка "П'ятнашки" "Мамая" і підірваний 21 травня міст на ділянці Кришталевий-Луганськ. Пізніше в прес-центрі Операції Об'єднаних сил заявили, що руйнування мосту виключає і перешкоджає постачанням боєприпасів і озброєння ворогові.

Приблизно в тому ж ключі висловився і екс-ватажок "ДНР" Ігор Стрільців. За його словами, тепер у "ЛНР" буде повністю позбавлена маневру. І, судячи з фото і відео, відремонтують міст не скоро.

Куди далі

Перша ціль, яка приходить на розум, це, звичайно ж, Горлівка, яка знаходиться під контролем терористів із 14 квітня 2014 року. За цей час окупанти благополучно знищили хімічний завод "Стирол", який у свій час терористи погрожували підірвати, якщо ЗСУ не припинять наступ на місто. Тоді це спрацювало, і ми були змушені відступити.

Завод не працює, але поруч із ним залишається знаменитий "могильник", в якому знаходяться тисячі тонн хімвідходів.

Які ще варіанти

Історія з мостом показує, що українська армія здатна вести підривну діяльність на окупованих територіях. Успіх однієї операції напевно надихне наших бійців на нові. Звичайно, шкода, що після перемоги нам самим доведеться відбудовувати, але з цим розберемося потім.

Дивіться сюжет про війну

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", президент Естонії стане першою леді в "ДНР".