Національний банк України провів перевірку за перші 6 місяць 2018 року і виявив 39 пунктів обміну валют, у яких немає дозволу на роботу або інших обов'язкових документів. Це торкнулося багатьох областей: "підробками" всіяна уся країна.

"Національний банк в I півріччі 2018 року провів 506 перевірок пунктів обміну валюти. Перевірки проводилися в Києві, а також у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій областях. В результаті виявлено 39 нелегальних пунктів обміну валют", - йдеться в повідомленні прес-служби регулятора.



Так, валютні "нелегали" знайшлися, зрозуміло, в Києві, а також у Київській, Івано-Франківській, Черкаській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Донецькій, Закарпатській, Львівській, Харківській, Рівненській областях. Ці дані вже передали до правоохоронних органів.


Популярні новини зараз
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що стало відомо, що в Україні на мільйон справжніх купюр припадає три з половиною штуки фальшивих.

Експерти стверджують, що в країні збільшилася кількість фальшивих грошей. Якщо в 2017 році на 1 мільйон справжніх купюр доводилося три з половиною підроблених, то в 2016 році їх було навіть менше трьох.

Якщо порівнювати Україну з країнами ЄС, це несуттєвий показник. Адже, в країнах європейського союзу на мільйон банкнот припадає 33 фальшивих.

Як правило, шахраї люблять підробляти банкноти номіналом 500 гривень. Друге місце у фальшивомонетників займають 100-гривневі купюри.

Регулятор констатував, що в 2017 році зловмисники стали частіше підробляти банкноти номіналом 500 гривень зразка 2006 року. На них припав 61% від загальної кількості вилучених підробок національної валюти.

З обігу вилучалися підроблені банкноти інших номіналів: 200 грн (7% від загальної кількості вилучених підробок); 100 грн (17%); 50 грн (13%). На вилучені фальшивки номіналом 1 грн, 2 грн, 5 грн, 10 грн і 20 грн довелося 1,5%.

Фахівці відзначили, що найбільший ризик стати жертвою фальшивомонетників спостерігається на ринках і на масових заходах.