Голова представництва Світового банку (СБ) у Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен розповіла про шахрайські схеми українських банків. Про це вона повідомила в інтерв'ю НВ.

"Що стосується банківського сектора, звичайні люди можливо не усвідомлюють, наскільки в цій сфері було поширене шахрайство. Були ті, хто збирав депозити у людей і клав ці гроші собі в кишеню або видавав у вигляді кредитів власним компаніям та пов'язаним особам. Значна частина цих грошей осіла на Кіпрі та в офшорах", – сказала експерт.

За словами Кахконен, зараз важливо зробити так, щоб банки вели свій бізнес чесно, кредитували домогосподарства і компанії за розумними ставками. Крім того, глава представництва СБ також нагадала про те, що в банківському секторі України дуже високий рівень непрацюючих кредитів.

"Частка поганих кредитів в Україні становить більше половини від загального портфеля. А це призводить до того, що банки не підвищують свої кредитні ставки, так як ризики неповернення великі", - заявила Кахконен.

Популярні новини зараз
Міністр Сергій Марченко лякає українців дефіцитом пенсій та зарплат вже восени Ольга Сумська зізналася, як вона щаслива повернутися до своєї турецької "рутини": "Перший день, улюблена робота" Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..." Леонід Кравчук за рік до смерті передбачив, коли Україна переможе: "Поки не змусять..."
Показати ще

"Тому рівень закредитованості приватного сектора дуже низький. Ми тісно співпрацюємо з Національним банком і Міністерством фінансів, щоб вирішити проблему поганих кредитів", – пояснила вона.

"Це спроба повернути гроші. Фонду гарантування вкладів передані значні активи, і ними можна добре розпорядитися, щоб повернути гроші в систему", – резюмувала Кахконен.

Дивіться: "Афери з кредитами: як через гроші обманюють друзі і банки"

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що український борг побив черговий рекорд. Державний борг України за 2017 рік перевищив 2 трлн гривень. Про це сказала голова Державної казначейської служби Тетяна Слюз на прес-конференції. "Дійсно, 2,1 трильйона гривень борг. Якщо подивитися, він набагато більше, якщо скласти борги державного та місцевих бюджетів", - сказала чиновник. Вона зазначила, що борг збільшувався протягом останніх дев'яти років.

За даними Мінфіну, в доларовому еквіваленті сума державного і гарантованого державою боргу України становила 76,31 млрд доларів, що на 7,5%, або на 5,33 млрд доларів більше, ніж в 2016 році.