Будьте пильними: в мережі розповіли, як шахраї наживаються на економних українцях

поділитись
Шахраї гріють руки на літніх ремонтах українців

Шахраї продовжують заробляти статки на наївних українцях. Особливо це стосується афер із літніми ремонтами. Будівельники беруть у господарів аванси і просто зникають. В результаті люди лишаються у невідремонтованому житлі, зі старими парканами і без копійки грошей.

Експерти радять бути уважними, укладати договори, складати кошториси і не давати грошей наперед.

Ні паркану, ні грошей

Ольга Лавренюк із Харкова запланувала влітку відремонтувати паркан на дачі.

"Він у нас дерев'яний, частина його вже давно прогнила. Вирішила поміняти. Знайшла пропозицію на сайті безкоштовних оголошень, людина писала, що ремонтує все - майстер на всі руки. Зв'язалася. Він попросив передоплату на будівельні матеріали. Я спочатку засумнівалася, запропонувала разом з'їздити до магазину і купити все, що потрібно. Він сказав, що їхати треба далеко, на якийсь склад за містом, там дешевше. Двічі відкладав поїздку, поки я не погодилася і не кинула йому на карту 2500 гривень", - розповіла Ольга.

За її словами, після цього вони ще пару разів дзвонили одне одному.

"Перший раз він поскаржився, що у нього спустило два колеса на машині. Другий раз я вже серйозно з ним розмовляла, він призначив час у неділю, що завезе матеріали, подивиться об'єкт і почне з понеділка. На цьому трубку брати він перестав. Минуло вже більше місяця, я так розумію, що плакали мої гроші", - скаржиться Ольга.

Тільки брудна форма залишилася

Її "колега" по нещастю Віктор Самойленко. Його дача знаходиться в одному з елітних котеджних містечок під Києвом. Цього літа він вирішив відремонтувати фасад будинку - утеплити, покрити штукатуркою, пофарбувати.

"Чорт мене смикнув трохи заощадити і найняти бригаду. Причому бригадира мені навіть один знайомий порадив, мовляв, він ремонтував йому будинок в Одеській області, і все було добре", - з гіркотою розповів Віктор.

Будівельник-шахрай все облаштував так, що відразу і не здогадаєшся: приїхав подивитися об'єкт, зробив гарні пропозиції, де і як потрібно поправити, навіть заміри зробив.

"Сказав, що потрібен невеликий аванс на закупівлю інструментів. Дав я йому пару тисяч. Треба сказати, через два дні він привіз мені у двір невеликий міксер для змішування розчину. Якісь щітки, шкребки, почав щось там відбивати збоку. Потім попросив грошей на болгарку, мовляв, його стара зламалася, ніхто в оренду не дає - зараз сезон. Я засумнівався, нащо мені потім ця болгарка. Але майстер запевнив, що чотири тисячі я зможу відняти від його зарплати за інструмент, так і домовилися. Словом, робота кипіла", - згадує Віктор.

Потім майстер заявив, що треба замовити матеріали для обробки будинку: краще все відразу, щоб кілька разів не їздити.

"Запропонував навіть з ним на склад поїхати. Мені ніколи було, кажу, ось тобі гроші, завозь. Взяв він 40 тисяч гривень. Потім дзвонить, мовляв, тут фарба продається з хорошою знижкою, давай все візьмемо відразу. Приїхав, взяв у дружини ще 20 тисяч. І все, зник. Телефон відключений, болгарки нема, міксер його у мене стоїть, навіть його брудна форма валяється. Питаю у знайомого - як прізвище виконроба і де живе. А він не знає, виявляється, і будинок той йому не ремонтував, а тільки збирався. Заяву в поліцію я, звичайно, написав і тепер сам шукаю цього майстра ", - зазначив Віктор.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що стало відомо, що у Чернігові через зливи місто може затопити нечистотами. Крім того, можуть виникнути перебої з водою і світлом.

Автор матеріалу: 
Ирина Панькевич
Теги: 
Шахраї, ремонт, небезпека
Вибір редакції, Шоу-бізнес
16.08.2018
Російські окупанти підвели Крим до екологічної катастрофи
0
0
07:52 17.08.2018
У мережі розгорівся скандал через участь в тендері компанії з Росії
0
0
06:55 17.08.2018
Українцям хочуть підвищити вартість і без того непопулярної послуги
0
0
06:06 17.08.2018
Виборчий процес охопить Україну вже у наступному році
0
0
02:29 17.08.2018
Вживання цих продуктів є дієвою профілактикою ожиріння, а також допомагає уникнути розвитку важких захворювань
0
0
01:28 17.08.2018