Хвиля жару, яка прокочується тілом, може бути провісником різних захворювань і станів. Це симптоми вегето-судинній дистонії (ВСД), які досить часто з'являються у підлітків і молодих людей, їх кидає то в жар, то в холод через нестабільний гормональний фон і різкі викиди адреналіну.

Недовірливим і дратівливим людям теж знайомий це стан, особливо в моменти стресу, гніву, агресії, страху та інших емоційних стрибків.

Це не хвороба, але й не надто приємні відчуття. Зокрема, існує п'ять основних причин появи такого стану.

Менопауза

Кидати то в жар, то в холод може при клімаксі - це називають гарячими приливами. Таким чином організм намагається налагодити терморегуляцію, коли знижується рівень жіночого статевого гормону естрогену. Коли судини розширюються, з'являється відчуття жару і піт, коли звужуються - озноб.

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Ніяких ризиків і небезпек приливи не несуть, а ось дискомфорту приносять чимало. Це і безсоння, і підвищена пітливість при клімаксі, і зниження кров'яного тиску.

Застуда і грип

Вже через добу після зараження вірусом можуть з'явитись такі симптоми. То в жар, то в холод частіше кидає при грипі, оскільки його перебіг більш гострий, ніж при звичайній застуді. Якщо цей стан супроводжується високою температурою та триває близько п'яти днів поспіль - у вас точно грип.

Тиск

При гіпертонії то в жар, то в холод найчастіше кидає вночі. Особливо часто напади нічної пітливості відвідують людей, які пережили інфаркт міокарда чи інсульт. При цьому збільшується артеріальний тиск, частішає пульс, червоніє обличчя і відвідує почуття тривоги.

Ендокринні захворювання

Ендокринні захворювання - це хвороби, які викликають порушення функцій залоз внутрішньої секреції. Такі захворювання, як тиреотоксикоз, гіпотиреоз і цукровий діабет теж можуть провокувати температурні скачки.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" розповдав про симптоми у гепатиту А, як хвороба передається і як її лікувати.