Українські багатоповерхівки будуть будувати за новими правилами починаючи з літа.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо цього будівельні норми (ДБН) не змінювалися 13 років, але ось нова їхня редакція може з'явитися в найближчі два-три місяці.
Про це повідомляє PolitekA.
Чинні зараз норми застаріли вже дуже давно. ДБН планує змінити близько двох десятків пунктів у правилах.
Як кажуть забудовники, на ціні це особливо не позначиться, оскільки норми скоріше покликані спростити процеси узгодження будівництва і введення в експлуатацію житлового будинку.
- В першу чергу, хочуть дозволити будинки без сміттєпроводів.
Як альтернативу, жителям багатоповерхівок запропонують сортувати відходи.
- Також у планах відмова від технічних поверхів, адже при правильній тепло-, гідро - і шумоізоляції можна поєднувати стеля квартири та дах будинку.
- Мешканцям новобудов дозволять самим склити балкони за умови, що отвір одного з вікон, що відкриваються — не менше 1,2 м (для доступу пожежникам).
- Нові законодавчі норми також передбачають міні-кухні у великих квартирах, хоча раніше їх дозволяли тільки в смарт-квартирах.
- Правила дозволять поєднувати кухню і вітальню, а у паркінгу та житлової частини будинку може бути загальний ліфт.
- Також можна буде будувати паркінг під лікарнями (крім корпусів з палатами), культурними і спортивними установами.
- Збираються прибрати норму, за якою зараз при вході в будинок повинен бути бордюр або сходинка, висотою не менше 15 см. Це дозволить робити вхід у будинок на рівні тротуару.
- На дахах будинків дозволять будувати дитячі майданчики, але тільки зі спеціальним огородженням.
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", податок на нерухомість сплачується з кожного квадратного метра житлової площі понад норми. Розмір податку прив'язаний до мінімальної зарплати і сплачується за минулий рік.
Вже через кілька місяців українцям почнуть приходити квитанції з повідомленнями про те, що до кінця серпня необхідно сплатити податок на нерухомість. Враховуючи те, що податок сплачується за минулий рік і прив'язаний до мінімальної зарплати, в цьому році суми в квитанціях зростуть більш ніж у два рази (на 133%).