Смерть правозахисниці Ірини Ноздровской, тіло якої виявили 1 січня під Києвом, не можна вважати самогубством або нещасним випадком, повідомила юрист, експерт-кримінолог Ганна Маляр.

Також вона опублікувала питання до слідства і аналіз інформації з відкритих джерел.

Відзначається, що заради об'єктивності розслідування і пошуку правди необхідно знати всілякі версії загибелі жінки.

Маляр нагадала, що Ноздровская вже заявляла про погрози, які надходили на її адресу з боку оточення засудженого Дмитра Россошанського. Відомо, що він збив на смерть її сестру в 2015 році.

"Чому поліцією не була проведена профілактична робота з особами, які погрожували Ноздровской? Поліція не роз'яснила їм, де вони можуть опинитися, якщо з голови потерпілої впаде хоч одна волосина. Така роз'яснювальна робота може бути досить ефективною, якщо поліція працює в інтересах прав потерпілого, а не злочинців", - написала вона.

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Експерт зазначила, що київська поліція внесла заяву родичів до Реєстру тільки на наступний день, після чого почалося слідство. У підсумку вони витратили даремно всю ніч.

"Незрозумілими залишаються обставини, при яких було знайдено тіло Ірини. Чому її тіло, на третій день після зникнення, знаходиться не поліція, а пес місцевого жителя. Тіло, виявляється, не далеко в іншій області або районі, а в селі, де проживала Ірина. Тобто там, де пошук повинен був початися в першу чергу. Які заходи і методи пошуку використовувала в такому випадку поліція, якщо тіло знаходять місцеві жителі досить швидко в абсолютно передбачуваному для криміналіста місці? " - додала Маляр.

Експерт впевнена, що тіло навмисно саме там поклали заради якнайшвидшого виявлення.

"Місце досить відкрите, недалеко від дороги, через слабке течії річки Кізка тіло далеко б не знесло. Якщо це так, і розрахунок був на якнайшвидше виявлення тіла, тоді це може бути, крім вбивства, ще й демонстративність для залякування інших, ще живих людей ", - пояснила кримінолог.

Маляр назвала помилковою думку, що зловмисники заздалегідь вибрали передноворічні дні для вбивства Ноздровской в ​​розрахунку на інформаційну тишу і бездіяльність правоохоронців.

"Діяльність Ірини і справа загибелі її сестри вже давно були публічними і за ними стежили провідні телеканали країни. Будь-які події в справі викликали б резонанс навіть у святкові дні. Тому, більш вірогідною є зв'язок між датою зникнення й рішенням апеляційного суду, за яким до Россошанськ не вжили амністію ", - заявила експерт.

При цьому вона зазначила, що такий збіг не варто відразу тлумачити як доказ причетності Россошанського або його оточення до вбивства.

Маляр допустила, що вбивці Ноздровской мали певний кримінальний досвід або відповідні навички і знання.

"Злочинці завбачливо позбулися одягу загиблої через наявність на ньому слідів крові та інших доказів. Труп скинули в воду, а щогодини перебування трупа у воді ускладнює подальшу експертизу", - резюмувала експерт.

Маляр додала, що багато ознак і обставини загибелі юриста свідчать на користь насильницької смерті, а не самогубства або нещасного випадку.

"Падіння з моста у водойму - малопоширений спосіб зводити рахунки з життям. Але навіть у разі прийняття такого рішення, місце, де було знайдено тіло Ірини, не годиться для таких цілей", - уклала вона.

Варто відзначити, що тіло Ноздровской було знайдено без одягу, що не характерно для самогубства. Також убита за кілька хвилин до зникнення розмовляла з мамою по телефону в нормальному психологічному стані.

Раніше портал "Знай.ua" писав, що правоохоронні органи проводили допит екс-нареченого вбитої Ірини Ноздровской Віталія Сергєєва як підозрюваного.