Стримати зростання тарифів ми не можемо, але зменшити суму в квитанціях нам під силу. Ось найпопулярніші рішення, які допоможуть витрачати на комуналку менше.

Про це повідомляє Лайфхакер.

1. Перевірте теплоізоляцію
Дерев'яні рами змінили пластикові склопакети. Вони надійніше, але з часом монтажна піна висихає. Перевірте, чи не дме у вас з вікон. Якщо так, закладіть щілини, інакше взимку будете опалювати вулицю. Також перевірте теплоізоляцію вхідних дверей.

2. Регулюйте температуру в приміщенні
Йдучи на роботу або їдучи на дачу, зменшуйте тепло. Навіщо опалювати порожні кімнати? Повернувшись, ви зможете повернути вентиль на батареї і нагріти квартиру до комфортного рівня. Найзручніше регулювати температуру за допомогою термостата з таймером.

3. Встановіть багатотарифний електролічильник
Багатотарифні прилади обліку дозволяють варіювати плату за електроенергію в залежності від часу доби. Виділяють денний тариф, коли кіловат на годину коштує умовно 5 гривень, і нічний, коли він коштує 2 гривні.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

4. Йдучи, гасіть світло
Банальний рада, але ми їм часто нехтуємо. Особливо важливо привчити вимикати світло дітей. Поки вас немає вдома, він може горіти у всіх кімнатах.

5. Встановіть датчики руху
Ці прилади є актуальними не тільки для під'їздів багатоквартирних будинків, а й для терас і горищ в приватних будинках, коридорів, балконів, комор і інших приміщень, куди ми рідко заглядаємо і де так просто забути вимкнути світло.

6. Перевірте енергоефективність побутової техніки
Сучасна побутова техніка підрозділяється на класи енергоефективності.

Чим він вищий (А++, А+, А), тим менше енергії прилад споживає за годину. Якщо ваш холодильник і духовка мають маркування нижче C, варто задуматися про їх заміну. Так, це теж потребуватиме вкладень, але в довгостроковій перспективі вигоди виявиться набагато більше.

7. Обстежуйте холодильник
Перевірте гумки на дверях і лід в морозилці. Якщо синтетичні прокладки прилягають нещільно, охолодження відбувається неефективно. Страждає свіжість продуктів, і електрику витрачається фактично даремно.

8. Виймайте продукти з морозилки заздалегідь
По-перше, природне розморожування корисніше. По-друге, навіщо включати мікрохвильовку або духовку, якщо за кілька годин все прекрасно відтане саме?

9. Вимикайте електроплиту заздалегідь
Поверхня електроплит, як правило, зроблена з керамічних матеріалів, які досить довго тримають тепло. Так що якщо в кінці рецепта написано "гасити ще 5-10 хвилин на повільному вогні", сміливо вимикайте плиту. Страва дійде, поки робоча поверхня остигає.

10. Використовуйте посуд з швидконагріваючих матеріалів
Керамічний, скляний і мідний посуд нагрівається швидше чавунного і сталевого. Закон фізики. Чим швидше нагрілася сковорода, тим менше на це витратилася енергії. Закон економії.

Також не варто брати трилітрову каструлю, якщо потрібно всього лише відварити пельмені для одного-двох чоловік. Великі ємності довго гріються, а значить, тринькають ваші гроші.

11. Наливайте в чайник рівно стільки води, скільки потрібно зараз
Електрочайник споживає багато енергії. Щоб закип'ятити повний дволітровий чайник, потрібно близько п'яти хвилин. Але чи завжди ви використовуєте відразу весь цей окріп?

Нагрівання чашки води забере не більше хвилини, а значить, ви заощадите кілька десятків ват, що в перекладі на місячні показники досить відчутно (15-20 кВт / год). І очистіть чайник від накипу. Він буде закипати швидше, заощаджуючи електроенергію.

12. Очистіть пилосос
Пилосос теж жадібний до електроенергії. Якщо він забитий пилом і брудом, користь від нього зводиться до нуля. Доводиться по десять разів пилососити одне і те ж місце. А це не тільки зайвий час, але і зайві кіловати.

13. Викличте сантехніка
Якщо капає кран або підтікає зливний бачок унітазу, то в трубу втікає не вода, а ваші гроші. Усуньте всі сантехнічні протікання самостійно або за допомогою професіонала.

14. Не лийте воду без толку
Закривайте кран, коли чистите зуби, голитеся або наносите миючий засіб на посуд. Та, що біжить без толку струмінь води - це просто марнотратство.

15. Встановіть аератори
Це насадки на змішувачі, які розбризкують воду і зменшують її витрата в 2-3 рази. Виробники таких пристроїв стверджують, що зі звичайним потоком води з крана виливається 10-15 літрів, а з насадкою всього 5-6 літрів.

В Україні введуть штрафи за несвоєчасну сплату за комуналку.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що водоканал заліз до кишені киян.