Як відомо, людей з підозрою на інсульт потрібно терміново госпіталізувати, і ні в якому разі не чекати, поки симптоми пройдуть самі.

Якщо у людини раптово змінилася мова, перекосило обличчя або почали відмовляти руки і ноги на одній половині тіла, варто негайно зателефонувати на "103", написала на своїй сторінці у Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Міф 1. "При інсульті потрібен спокій, а людину не можна перевозити з будинку в лікарню або з клініки в клініку".

Дуже рідко трапляються ситуації, коли перевезення в авто швидкої допомоги може погіршити стан хворого з інсультом.

Міф 2. "Якщо минули симптоми інсульту, то далі лікуватися не потрібно".

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Астролог побачив у травні "лихо" для України Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

Всім пережили цю хворобу потрібні консультації неврологів та обстеження, яке з'ясує її причину і призначить профілактику. Тільки таким чином можна зменшити на 50-80% ризик повторного інсульту.

Міф 3. "Під час лікування потрібно ставити багато крапельниць".

В більшості випадків це має сенс у перші 1-2 дні від початку захворювання.

Міф 4. "Лікування цього захворювання складається з гострого періоду, коли хворому не можна сідати та ставати на ноги, і подальшої реабілітації ― через пару тижнів або навіть місяців".

Насправді при гострому інсульті реабілітація повинна початися через 2-3 дні після надходження в медустанову. Чим пізніше вона почнеться, тим меншою буде її користь.

Міф 5. "Час лікує. Порушення після інсульту поступово зникнуть самі по собі".

Мозок здатний самовідновлюватися і зменшувати порушення тільки перших 2-3 тижні, і то не у кожного пацієнта.

Міф 6. "Інсульт виникає з-за стресів, і з цим нічого не можна зробити".

Серед факторів ризику цього захворювання: похилий вік, поганий спосіб життя, медичні проблеми, куріння, зловживання алкоголем, мала физактивность і ожиріння.

Міф 7. "Щоб уникнути інсульту, потрібно 1-2 рази в рік лягати в лікарню "прокапаться" або почистити судини".

"Прокапывание" не має жодних науково підтверджених плюсів у профілактиці інсульту і його не рекомендують у багатьох розвинених країнах.

"Знай.uа" нагадує, що Супрун закликала Путіна відкрити двері російських в'язниць.