Як відомо, людей з підозрою на інсульт потрібно терміново госпіталізувати, і ні в якому разі не чекати, поки симптоми пройдуть самі.

Якщо у людини раптово змінилася мова, перекосило обличчя або почали відмовляти руки і ноги на одній половині тіла, варто негайно зателефонувати на "103", написала на своїй сторінці у Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Міф 1. "При інсульті потрібен спокій, а людину не можна перевозити з будинку в лікарню або з клініки в клініку".

Дуже рідко трапляються ситуації, коли перевезення в авто швидкої допомоги може погіршити стан хворого з інсультом.

Міф 2. "Якщо минули симптоми інсульту, то далі лікуватися не потрібно".

Популярні новини зараз
Українцям доплатять до пенсії 4 тисячі, як надбавку: обіцяють щороку збільшувати Продавчині синьо-жовтих стрічок намагалися надурити військового: "Зараз втоплю у тому фонтані" Попит та ціни різко впали: українці не готові платити шалені гроші за полуницю, продавці у розпачі Пенсіонерам виплатять більше 500 гривень надбавки
Показати ще

Всім пережили цю хворобу потрібні консультації неврологів та обстеження, яке з'ясує її причину і призначить профілактику. Тільки таким чином можна зменшити на 50-80% ризик повторного інсульту.

Міф 3. "Під час лікування потрібно ставити багато крапельниць".

В більшості випадків це має сенс у перші 1-2 дні від початку захворювання.

Міф 4. "Лікування цього захворювання складається з гострого періоду, коли хворому не можна сідати та ставати на ноги, і подальшої реабілітації ― через пару тижнів або навіть місяців".

Насправді при гострому інсульті реабілітація повинна початися через 2-3 дні після надходження в медустанову. Чим пізніше вона почнеться, тим меншою буде її користь.

Міф 5. "Час лікує. Порушення після інсульту поступово зникнуть самі по собі".

Мозок здатний самовідновлюватися і зменшувати порушення тільки перших 2-3 тижні, і то не у кожного пацієнта.

Міф 6. "Інсульт виникає з-за стресів, і з цим нічого не можна зробити".

Серед факторів ризику цього захворювання: похилий вік, поганий спосіб життя, медичні проблеми, куріння, зловживання алкоголем, мала физактивность і ожиріння.

Міф 7. "Щоб уникнути інсульту, потрібно 1-2 рази в рік лягати в лікарню "прокапаться" або почистити судини".

"Прокапывание" не має жодних науково підтверджених плюсів у профілактиці інсульту і його не рекомендують у багатьох розвинених країнах.

"Знай.uа" нагадує, що Супрун закликала Путіна відкрити двері російських в'язниць.