Оцінка активів Єврогазбанку виявила, що їх реальна вартість удвічі менша, ніж це було вказано в документації.

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів. Фахівці зазначили, що кредитний портфель Єврогазбанку складає 82,4% від загальних активів. У  документах сума його прописана в 3,6 мільярда гривень, але експертна оцінка встановила реальну вартість на рівні 1,6 мільярда гривень.

"Майже 92% кредитного портфеля юридичних осіб Єврогазбанку були сформовані за принципом фінансової піраміди. За період 2012-2014 років із банку було виведено 3,3 млрд грн коштів шляхом кредитування структур, побічно пов'язаних із менеджментом банку", - пояснили у Фонді.

Кредитні кошти видавали для сплати відсотків за раніше отриманими позиками. Після введення у фінустанову тимчасової адміністрації зобов'язання вказаних вище структур перестало обслуговуватися.

Також перевірка виявила, що керівництво Єврогазбанку втілило ще одну фінансову схему – протягом року змінило високоліквідні активи на малоліквідні. Загальна  вартість їх склала 540 мільйонів гривень. Це дозволило вивести 400 мільйонів гривень забезпечення без усякої заміни.

Популярні новини зараз

Красуня-донька Ольги Сумської оголила пишне декольте в сміливій сукні: "Ви про що подумали?"

Молоденька дружина Віктора Павліка розпустилася після весілля: принади без ліфчика побачили всі

Маленькі діти кілька днів жили з трупами батьків: "Тато чомусь весь почорнів"

Найкрасивіша жінка світу за версією чоловіків: як виглядає і хто вона

Показати ще

Фонд гарантування витратив на виплати вкладникам банку 1,21 мільярда гривень. Загальна сума акцептованих кредиторських вимог сягнула 2,14 мільярда гривень.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, у Верховну Раду направили законопроект, який дозволить автоматично списувати борги українців з їх рахунків.