Оцінка активів Єврогазбанку виявила, що їх реальна вартість удвічі менша, ніж це було вказано в документації.

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів. Фахівці зазначили, що кредитний портфель Єврогазбанку складає 82,4% від загальних активів. У документах сума його прописана в 3,6 мільярда гривень, але експертна оцінка встановила реальну вартість на рівні 1,6 мільярда гривень.

"Майже 92% кредитного портфеля юридичних осіб Єврогазбанку були сформовані за принципом фінансової піраміди. За період 2012-2014 років із банку було виведено 3,3 млрд грн коштів шляхом кредитування структур, побічно пов'язаних із менеджментом банку", - пояснили у Фонді.

Кредитні кошти видавали для сплати відсотків за раніше отриманими позиками. Після введення у фінустанову тимчасової адміністрації зобов'язання вказаних вище структур перестало обслуговуватися.

Також перевірка виявила, що керівництво Єврогазбанку втілило ще одну фінансову схему – протягом року змінило високоліквідні активи на малоліквідні. Загальна вартість їх склала 540 мільйонів гривень. Це дозволило вивести 400 мільйонів гривень забезпечення без усякої заміни.

Популярні новини зараз

Вєрка Сердючка несподівано здійснила мрію коміка Юрія Ткача: "Чекав цього 20 років"

У лісі знайшли тіло блогерки, відомої своєю сімейною ідилією: у злочині зізнався чоловік

Тіна Кароль несподівано заговорила про заміжжя з олігархом: "Його статус"

Засоби від усіх хвороб огірків: овочі й бадилля будуть зеленими до самої осені

Показати ще

Фонд гарантування витратив на виплати вкладникам банку 1,21 мільярда гривень. Загальна сума акцептованих кредиторських вимог сягнула 2,14 мільярда гривень.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, у Верховну Раду направили законопроект, який дозволить автоматично списувати борги українців з їх рахунків.