У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків пропали безвісти, понад тисячу отримали поранення, а сотні - були арештовані і піддані тортурам.

18 лютого 2014 року учасники протесту організували ходу до Верховної Ради України, яке отримало назву "Мирне наступ". Їм протистояли силовики і ТІТУШКИ. Як наслідок, 18 лютого на вулицях Інститутській і Грушевського, Кріпосному провулку і Маріїнському парку загинули 23 людини, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 - тяжкі, 85 - середньої тяжкості. У вересні 2014 року, вже після Майдану Україна відкрила кримінальне провадження з розслідування злочинів на Майдані.

Зараз ГПУ розслідує понад дві тисячі епізодів у справі про злочини на Майдані в період з 21 листопада 2013 року до 21 лютого 2014 року. Частина справ щодо подій тих днів вдалося довести до суду. Так, за чотири роки вже прийнято 50 судових вироків, 412 особам повідомлено про підозру. При цьому в розшуку у справах Майдану знаходиться 91 осіб.

Розстріли на Майдані

Популярні новини зараз

На Хмельниччині безстрашний маршрутник схопив злочинця просто в салоні: куди зібрався?

Вдова Кернеса Гайсинська показала, що робить вечорами: "Його звати Марк"

Ірина Білик зізналася, коли возз'єднається з чоловіком: "Давайте разом..."

Слава Камінська пірнула в одних трусиках і ледь втримала груди рукою: "Не холодно?"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що твердження про те, що під час Майдану загинули кілька сотень людей, які так і залишилися зниклими без вести, не підтвердилися в наступні роки. Про це в ефірі програми "Кворум" на ObozTV розповів журналіст і волонтер Родіон Шовкошитний.