Україна отримала за час співпраці з Міжнародним валютним фондом 35,2 млрд доларів і повернула більше половини – 18 млрд.

Відповідний аналіз провели журналісти "Сегодня".

За весь цей час країна виплатила відсотки сумою в 2,785 млрд. Двічі за всю історію взаємин МВФ не видавав транші: з 2002 по 2007 роки, і 2011-2013 рр. За словами аналітика Економічного дискусійного клубу Юрія Турянського, в перший відрізок часу Україна могла самостійно розібратися з боргами. Тому, були проблеми із доказами того, що країні потрібні стабілізаційні кредити.

Вдруге МВФ відмовив у транш, тому що влада не провела необхідні реформи, що спостерігається на даний момент. Адже фонд відклав кредит до кінця поточного року.

На думку економічного експерта Ігоря Гарбарука, ситуація із траншами була інша. До 2007 року, вважає він, відносини з фондом загасали. І в два наступних роки настав найжорстокіша фінансово-економічна криза, за якою знизилася бізнес-активність, ВВП на 15% і скоротився експорт на 40%.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Саме через ці проблеми співробітництво Україна-МВФ знову відновилося – 14 млрд доларів у 2008-2010 рр. На думку експерта, країна обійшлася б і без траншів. Його підтримав Турянський.

Як вважає аналітик, Україна повинна налагодити експорт на іноземних ринках і реформувати фінансову систему.

Відзначається, що Україна в 2000 році не фігурувала в топі найбільших позичальників МВФ, однак вже через 11 років країна стала другою в списку. На той момент борг становив 14,2 млрд доларів. У цей період найбільше фонду заборгувала тільки Румунія – 15 млрд. А на третьому місці опинилася Греція – 13,9 млрд.

На сьогоднішній день Україна знаходиться на третьому місці в топі – 35,2 млрд доларів. Перше місце займає Португалія – близько 37 млрд, друге – Греція 36 млрд.

Як повідомляв портал "Знай.uа", фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса заявив, що припинення співпраці з МВФ загрожує Україні руйнуванням макроекономічної стабільності.