Президент міжнародної корпорації "Гранд", вчений Володимир Співаковський розповів, як потрібно вести себе дорослим, коли їх діти допускають помилки.

Про це повідомляє Сlutch.

"Скажу так. Відповідь на питання про помилки – легка. Просто система освіти, на жаль, безнадійно відстала від всіх інших галузей, де давно вирішені аналогічні проблеми з помилками чи взагалі вони не є проблемами", – розповів Співаковський.

На думку вченого, дитину не слід карати за помилки, даючи їй стільки спроб для виправлення, скільки вона сама захоче. Співаковський зазначив, що деякі не доводять справу до кінця. Зате в інших дітей виходить домогтися "перфектних" результатів, що є показником волі і характеру.

Популярні новини зараз
На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Валютний ринок чекають важливі зміни: як можна буде здати чи купити долари В Україні готується революція у житловій сфері Це вже законно: співробітникам ТЦК дозволили робити це під час вручення повістки
Показати ще

"Тому що у дитини повинен з'явитися внутрішній стимул мінімізувати непотрібну працю або добитися важливою для неї мети. Саме звідси буде виростати її "вміння вчитися". А не тотальна нервова концентрація на помилках. Тому що люди вчаться не на помилках, а на своїй перемозі та успіху", – зазначив він.

Співаковський розібрав кілька прикладів. Коли дитина падає з брусів, займаючись гімнастикою, "позіхає фігуру" в шахах або пропускає гол у футболі, – пояснення тренера не викликають у нього відторгнення і ненависті.

"Ви бачили коли-небудь архітектора, який би здав свій проект з першого пред'явлення, і за цим проектом почали б відразу будувати будинок? Або за помилку його негайно звільняють або штрафують? Ні. Архітектору вказують на помилки, недоробки, на необхідність коригувань, виправлень і нових додаткових вимог. І ні в одного архітектора не виникає образ, сліз і комплексів. Бере і виправляє. Причому багато-багато разів. І нічого страшного. Зате потім будинок гарний і стійкий", – навів Співаковський другий приклад.

Він зазначив, що так відбувається, тому що тільки від нещасної дитини вимагають здати все на відмінно з першого разу. При цьому, дорослі загрожують покаранням, скаргою батькам або "лузерством" в майбутньому.

"Дивіться, навіть у стрибках у довжину дають шість спроб. Причому, в залік йдуть не помилки, і навіть не усереднений показник. А найкращий результат. Навіть якщо при цьому було п'ять помилкових стрибків", – зазначив він.

Як повідомляв портал "Знай.uа", директор навчального реабілітаційного центру показав приклад, як ні в жодному разі не можна возспитывать дитини. Він бив по обличчю сироту.