Багатьом знайоме почуття, коли в середині робочого дня повіки починають невблаганно закриватися самі пособі, а позіхання заважає вам говорити.

Це явище не залежить від того, з'їли ви свій обід чи ні. Просто так влаштований людський організм. Тому якщо ви помітили, що ведете боротьбу зі сном в денний час і у вас є місце, де ви можете подрімати, то так і зробіть, радять медики.

Після того як ви прокинетеся, у вас підвищиться уважність та роботоздатність. Крім цього, є безліч інших переваг у денного сну.

Чому ми засипаємо вдень?

Люди сплять вдень з багатьох причин, ось деякі з них:

Просто досипають
Заряджаються енергією вдень, щоб уночі були сили на інші справи
Люблять поспати, засипають через нудьгу або скорочують час очікування чого-небудь

Такий вид сну досить поширений. За даними різних опитувань, близько 50% зізнаються, що дрімають хоча б раз на тиждень. Звичка подрімати дуже поширина в таких країнах, як Греція, Бразилія і Мексика. Пояснюється це традицією, під назвою "сієста", тобто "післяобідній сон". У цих країнах до 72% людей дрімають посеред дня по чотири рази на тиждень.


Плюси післяобіднього сну

Сон корисний не лише, тому що він змушує нас відчувати себе більш бадьорими і пильними, а й тому, що він покращує наші когнітивні здібності, час реакції, короткочасну пам'ять і навіть настрій.

Недавнє дослідження університету Флиндерса говорить про те, що люди, які регулярно сплять вдень, відчувають себе більш життєрадісно і бадьоро в порівнянні з тими, хто тільки іноді дозволяє собі відпочинок в другій половині дня. Інша дослідницька група виявила, що моторні навички були набагато краще розвинені у людей, які спали вдень, ніж у тих, хто практично ніколи не спав після полудня.

Фактично, переваги денного сну є аналогічними тим, які спостерігалися після вживання кофеїну (або інших стимулюючих препаратів), але без побічних ефектів у вигляді залежності від кофеїну і, можливого порушення сну в нічний час.



Як довго має тривати такий сон?

Кількість часу, який ви витрачаєте на полуденний сон, дійсно залежить від часу, який у вас є, і від того, як ви хочете, щоб сон працював на вас і ваші плани на майбутню ніч. По суті, чим довше поспите, тим довше ви будете почувати себе відновленим після пробудження.

Тривалий сон протягом одного-двох годин у другій половині дня буде означати, що протягом ночі ви будете менш сонним (і спати теж будете менше) і вам буде потрібно більше часу ніж зазвичай, щоб заснути. Якщо ви плануєте засидітися ввечері або якщо для вас не становить ніяких проблем довгий процес засинання, то в такому випадку вдень ​​можна поспати близько 1,5 годин.

Це тривалість нормального циклу сну. Глибока фаза сну триває від години і довше, а швидка менше півгодини. Прокинувшись під час швидкої фази, ви відчуєте себе відпочилими і бадьорими. Однак прокинувшись під час глибокої фази, ви не досягнете таких же ефектів. Якщо ви занадто довго спите і пропустили швидку фазу сну, то швидше за все, ви прокинетеся, відчуваючи себе млявим і сонним. Якщо ви відчуваєте сонливість після сну, не хвилюйтеся - це почуття тимчасове і зникне через деякий час.

Інший варіант - поспати всього 10-15 хвилин. Такий сон також може значно підвищити пильність, когнітивні здібності і настрій, практично відразу після пробудження. Зазвичай ефект залишається протягом декількох годин. Такий вид дрімоти чудовий, тому що після пробудження ви не відчуєте жодних негативних моментів. Це пов'язано з тим, що ви не входите у фазу глибокого сну. Дослідження показують, що короткочасний сон від початку до середини дня робить людину більш бадьорою в порівнянні зі сном в будь-який інший час дня.

Отже, якщо ви намагаєтесь залишатися енергійним протягом всього дня - післяобідній сон вам в цьому допоможе.

Популярні новини зараз
З 1 грудня платитимуть за пільговим тарифом: у кого зменшаться рахунки за світло Експерт назвав 5 міст України, які взимку залишаться без світла Стосується всіх власників газових котлів: "Газмережі" зробили важливе попередження У грудні пенсіонерам підкинуть грошенят: хто та скільки отримає
Показати ще