Український політолог та історик Олександр Палій розповів, чим відрізняються традиції протестів в Україні та Росії.

Порівнюючи нещодавні акції у Москві, Пітері та інших містах РФ з подіями в Україні 2014 року, можна побачити, що громадян просто пакували в автозаки, а реальними протестами на вулицях й не пахло.

Палій зазначив, що у Росії вихід на мітинг є героїзмом для багатьох. Люди ризикують в тому числі і кар'єрою, адже їх одразу ж вносять у певні списки.

"Ці люди - страждальці. Їх завжди вважали ворогами Росії", - заявив політолог.

Популярні новини зараз
Ануляція субсидій: Пенсійний фонд попередив про припинення виплат Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу Їх звільнять із ЗСУ: хто зможе піти відпочивати вже цього року Виплату пенсії тихенько припинять: у ПФУ попередили про жорстке нововведення
Показати ще

За його словами, більшість українців у деяких випадках готові вийти на протести, в той час, коли у Росії це пару відсотків у кращому випадку.

Причиною цього, на думку Палія, є формування етносу. Росіяни формувались у монгольському рабстві, а український етнос - на протистоянні імперіям, в тому числі Монгольскої.

Як повідомляв портал "Знай.ua", російська молодь, яка готова виходити на масові протести, стала головною проблемою президента Путіна.