Сучасні спортивні зали все частіше обзаводяться новою технікою, вигадують "гнучкі" правила для клієнтів та обладнані усім необхідним: від роздягальні до душової кабіни. Зараз ми сприймаємо це, як норму, хоча ще якихось сто років тому люди навіть не могли мріяти про подібне.

Але за фігурою слідкували, про що свідчать архівні знімки, датовані XIX століттям. Саме тоді почали активно будуватися офісні приміщення, фізичне навантаження зменшувалося, а першим про небезпеку зниження активності заговорив шведський фізіотерапевт Густав Цандер.

Він вивчив рухи людського тіла і створив цілу низку терапевтичних машин, своєрідні аналоги тренажерів, які нам відомі. Хоча й нагадують їх дуже віддалено.

Популярні новини зараз
Єгор Крутоголов з "Дизель шоу" показав, як підсилив бійців ЗСУ: "Надавали оркам" Зірка "МастерШеф" Ліза Глинська вийшла заміж за свого обранця: "Незважаючи на дощ і війну" Медик-герой рятував пораненого побратима на "Азовсталі", але загинув сам: поставив на ноги сотні військових 47-річний Святослав Вакарчук стане татом вдруге - мама малюка все та ж
Показати ще

Ці фото згодом помістили у так звану біблію вправ – " Медико-механічна гімнастика" (1892 рік). Цікаво, що перші спортзали з'явилися набагато раніше, ніж ми можемо уявити – три тисячі років тому. Тоді цілі стадіони відводили під тренування стародавніх римлян, прикрашали їх окремою купальнею та мозаїкою.

Дивіться: 100-літній фітнес-тренер із плавання

Як повідомляв портал "Знай.ua", археологи знайшли втрачене місто часів Македонського.