Християни східного обряду називають перший тиждень Великого посту Федоровим тижнем, а його понеділок - чистим.

У перший тиждень посту дотримуються суворої дієти, а в Чистий понеділок - абсолютне утримання від їжі, можна тільки воду.

Що можна і що не можна робити у Чистий понеділок

Для православних Чистий понеділок - "продовження" прощеної неділі, коли треба продовжувати вголос або подумки просити вибачення за свою поведінку і слова, і прощати інших.

В цей день передбачено повне утримання від прийому їжі, день треба провести у праці, можна зробити прибирання в будинку, але ввечері, бажано знайти час для відвідування церковної служби (у перший понеділок посту починають читати Біблію та Євангеліє).

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Прийнято мити в будинку весь посуд, а також відвідувати лазню. У Чистий понеділок - добре пересаджувати нужденні в цьому рослини, щоб усе росло і розвивалося активно.

Вважалося, що в цей день жінкам не можна ходити в гості. А ще їсти їжу, що залишилася після Масниці, не можна, а краще віддати її птахам і тваринам.

Традиції та обряди

Суть Чистого понеділка криється у досягненні духовної чистоти. Свято починається з недільної молитви. Всі віруючі просять один в одного пробачення і зустрічають Великий Піст з чистою совістю – очищеними, тими, хто простив і прощення.

Крім духовної чистоти, слід дотримуватися побутову і тілесну. В цей день прибирають будинок після Масляної: вимивають, вичищають житлові приміщення, посуд, начиння. Для тілесної чистоти прийнято відвідувати лазню.

Як повідомляв портал "Знай.иа" сьогодні, 19 лютого, у християн східного обряду починається Великий піст, він триватиме до 8 квітня - Світлого Христового Воскресіння.