Християни східного обряду називають перший тиждень Великого посту Федоровим тижнем, а його понеділок - чистим.

У перший тиждень посту дотримуються суворої дієти, а в Чистий понеділок - абсолютне утримання від їжі, можна тільки воду.

Що можна і що не можна робити у Чистий понеділок

Для православних Чистий понеділок - "продовження" прощеної неділі, коли треба продовжувати вголос або подумки просити вибачення за свою поведінку і слова, і прощати інших.

В цей день передбачено повне утримання від прийому їжі, день треба провести у праці, можна зробити прибирання в будинку, але ввечері, бажано знайти час для відвідування церковної служби (у перший понеділок посту починають читати Біблію та Євангеліє).

Популярні новини зараз

Тіна Кароль розповіла, чому відмовилася від концертів у Росії: "Хотілося б, щоб залишалися у своїй країні"

Донька Тоні Матвієнко пішла стопами мами: за це її покохав Мірзоян

"Антитіла" дістали скелети з шафи Тараса Тополі: Alyosha не зізнавалася

Красуня Боржемська в спокусливій позі змусила Узелкова кусати лікті: жінка-кішка

Показати ще

Прийнято мити в будинку весь посуд, а також відвідувати лазню. У Чистий понеділок - добре пересаджувати нужденні в цьому рослини, щоб усе росло і розвивалося активно.

Вважалося, що в цей день жінкам не можна ходити в гості. А ще їсти їжу, що залишилася після Масниці, не можна, а краще віддати її птахам і тваринам.

Традиції та обряди

Суть Чистого понеділка криється у досягненні духовної чистоти. Свято починається з недільної молитви. Всі віруючі просять один в одного пробачення і зустрічають Великий Піст з чистою совістю – очищеними, тими, хто простив і прощення.

Крім духовної чистоти, слід дотримуватися побутову і тілесну. В цей день прибирають будинок після Масляної: вимивають, вичищають житлові приміщення, посуд, начиння. Для тілесної чистоти прийнято відвідувати лазню.

Як повідомляв портал "Знай.иа" сьогодні, 19 лютого, у християн східного обряду починається Великий піст, він триватиме до 8 квітня - Світлого Христового Воскресіння.