Проблема недоношених дітей в Україні останнім часом постала особливо гостро – тільки за минулий рік у пологових будинках померли 620 новонароджених.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє Politeka.
Основними причинами досі залишаються перебої із необхідними медикаментами та надто висока ціна лікування.
До реанімації часто привозять маленьких пацієнтів, за життя яких хвилюються як батьки, так і медики: їх вага не дотягує навіть до кілограму. Врятувати їх часто можна за допомогою сучасного препарату – сурфаканта. Саме він допомагає дітям почати дихати самостійно, але він, на жаль, є не у всіх закладах.
За словами заступника головного лікаря Одеської обласної лікарні Світлани Посохової, кілька недоношених дітей можуть народитися майже одночасно, тому пологи та акушерство стають екстремальною ситуацією в прямому сенсі слова.
Коштують необхідні препарати недешево, адже не кожен може дозволити собі купити ліки, один флакон яких обійдеться у 15 тисяч гривень. Минулого року у МОЗ пообіцяли вирішити це питання і заклали у бюджет 51,1 млн грн. на потреби малюків із вадами дихальних шляхів.
Втім, лікарі досі б'ють тривогу: медикаментів все одно не вистачає, тому часто їх доводиться купувати за власні кошти. Один день в реанімації може обійтися від 500 до 1000 гривень, але більшість малозабезпечених родин не мають чим заплатити.
Бракує й препаратів для реабілітації: наприклад, аміновену інфанту, один флакон якого коштує не менше 400 гривень, а мікрокатетер для венозного доступу і взагалі – понад 1500 гривень.
З цієї причини Україна досі займає перші місця у сумному рейтингу: лідирує за показниками смертності недоношених дітей, яких можна було врятувати.
Як повідомляв портал "Знай.ua", у Литві відбулися незвичайні дитячі змагання.