Рік тому Кабмін скасував державне регулювання цін на продукти. Із кожним місяцем їх вартість суттєво б'є по кишені українців. Припускають, що ситуація на краще не зміниться, але деякі позиції все ж дещо здешевшають.

Соціально значущі продукти харчування – це мінімальний перелік, який необхідний людині, щоб не залишитися голодним і отримати достатньо калорій і вітамінів.

Основний перелік наступний:

молоко жирністю 2,5%, сметана (15%), сир (9%), масло вершкове (72%), олія соняшникова, яловичина і свинина (з кістками), ковбаса варена I сорту, птиця (тушки) , хліб пшеничний і житньо-пшеничний, борошно пшеничне вищого гатунку, макарони з борошна I сорту, гречка, рис, яйця, цукор, овочі борщнабора.

Як змінювався продуктовий кошик?

Популярні новини зараз
Тоня Матвієнко розповіла, що ніколи не пробачить Арсену Мірзояну: "Воно себе так, падло, поводить..." В Україні знову сильно подорожчало м'ясо: скільки коштуватиме курятина і свинина Потужний екстрасенс Анна Єфремова розповіла про важкий бій України за майбутнє з 7 жовтня: перемога не така близька Українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину
Показати ще

Найбільше подоржчали:

пшеничний хліб – на 59%, до 19,26 грн / кг, свинина – з 91,3 до 115,76 грн / кг (+ 27%), молоко – з 16,56 до 22,03 грн / л (+ 33%), варена ковбаса – з 65,84 до 86,39 грн / кг (+ 31%), яйця – з 13,44 до 26,65 грн / дес. (На 98%). Це зростання набагато вище середньої інфляції по продуктам, що склала 11,7%. У той же час соняшникова олія виросла в ціні всього на 4%, а цукор подешевшав на 8%.

Продукти і ціни на пальне

Ситуація на ринку: що буде із цінами далі?

Фахівці товарообігу запевняють, що без запровадження нових методів контролю за необґрунтованим підвищенням цін на соцтовари українці не зможуть купувати якісну продукцію, або викладатимуть за неї чималі суми.

Зарплати і ціни: що можемо собі дозволити?

"Вперше за всі роки ціноутворення на соціальні продукти зацікавився АМКУ (Антимонопольний комітет України). Буде відстежено весь ланцюжок підвищення цін: якщо вони виросли у постачальників, то для всіх ритейлерів або для одного конкретного, якщо подорожчало у ритейлера, то в зв'язку з чим, чи зловживає він своїм монопольним становищем в даному регіоні, яка торгова націнка в роздрібній торгівлі. Ця схема діє у всіх розвинених країнах Європи і дозволяє з'ясувати, чому підвищилися ціни, буквально за місяць ", - пояснив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Дивіться: скільки коштуватимуть продукти харчування у 2018 році?

Як повідомляв портал "Знай.ua", Кабінет міністрів України з 1 серпня підвищить тарифи на газ для промисловості та населення. Це необхідно, щоб продовжити програму співпраці з Міжнародним валютним фондом. У МВФ запевняють, що різниця в цінах на блакитне паливо для населення і промисловості неприпустима. Експертам Фонду вже вдалося переконати Кабінет міністрів ввести відповідний механізм автоматичної корекції.