Кабінет міністрів України з 1 серпня підвищить тарифи на газ для промисловості та населення. Це необхідно, щоб продовжити програму співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це повідомляє Politeka.

У МВФ запевняють, що різниця в цінах на блакитне паливо для населення і промисловості неприпустима. Експертам Фонду вже вдалося переконати Кабінет міністрів ввести відповідний механізм автоматичної корекції.

Як йдеться в постанові уряду №187, тариф буде формуватися за так званою формулою «Дюссельдорф+», тобто ціна на німецькому хабі + транспортні витрати та податки. У меморандумі з МВФ прописана відповідна методика. Якщо зробити перерахунок за зазначеною формулою, то виявиться, що ціна на газ для населення в Україні має збільшитися майже на 70%. Кредитори готові пом'якшити вимоги, але для цього треба зрівняти вартість газу для населення і промисловості.

Бізнес в Україні купує газ за ринковими цінами, які залежать від пропозиції і попиту. Причому, продають блакитне паливо не тільки український НАК "Нафтогаз", але і десятки іноземних компаній. У той же час для населення і постачальників комунальних послуг є одне джерело газу – "Нафтогаз".

Популярні новини зараз
Тепер місяцями голодувати? З карток "Ощадбанку" зникають по 25 тисяч гривень Жінка побачила "щось" на дитячому знімку свого чоловіка - у це ніхто не може повірити "ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня Зняти гроші з карти буде неможливо: ПриватБанк вводить важливе оновлення з 1 червня
Показати ще

Наприклад, пересічним українцям НАК продає газ за ціною 6,9 грн за кубометр, а промисловим споживачам – за 10,8 грн за кубометр. Вартість бізнесу змінюється щомісяця, минулої зими різниця в тарифах досягала 80%. Українські чиновники зробили пропозиції Валютного фонду – на соціальний обсяг палива залишити колишню ціну, а на "різницю" — підняти тариф до 11,47 грн/куб з жовтня.

Фонд категорично проти такого варіанту. При цьому, як розповідають наближені до переговорного процесу джерела, другий сценарій передбачає: вже з жовтня кубометр газу без ПДВ будуть продавати по 8,822 грн. З-за цього може скоротитися споживання на 8,7 млрд, так як українцям доведеться економити. У той же час, більш ніж на 20 млрд збільшаться видатки на фінансування субсидій. Швидше за все, саме цей сценарій і реалізують в Україні. Остаточне рішення ще не прийнято.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що норми споживання газу для українців знову змінилися.