Українцям доведеться дужче затягнути паски, оскільки до грудня в країні стрімко подорожчають хліб та мясо-молочна продукція.

За словами президента Асоціації фермерів і приватних землевласників Івана Томича, уже в жовтні зростуть ціни на борщовий набір. Картопля, цибуля, морква, буряк і капуста подорожчають в в 1,6-1,8 рази, або на 160-180% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Таку цінову політику пояснили зменшенням обсягів вирощування відповідних культур.

Нариклад, виробництво картоплі впало на 30%, цибулі – на 35%, буряків – на 25% та капусти на 45%.

До 20 грудня менш доступними стануть для громадян молоко і м'ясо, вартість яких зросте від 10 до 20%. У цьому випадку причиною здорожчання експерти називають африканську чуму свиней, а також податкову та цінову політику в державі.

Популярні новини зараз

Під Києвом зник хлопчик з дивним ім’ям і нелегкою долею - "Про його пригоди знімуть фільм"

Багатодітний батько і директор школи вкоротив собі віку, залишивши останню записку: "Просто зламався..."

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще

Дивіться: Що думають люди про подорожчання продуктів

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", українці витрачають на харчування практично половину свого доходу. Фахівці кажуть, що вартість продуктів зростатиме й надалі, бо цінової межі поки не досягнули.

Аграрії теж не радують прогнозами. Здорожчання енергоносіїв та відсутність інвестицій у сільське господарство продовжують робити свою згубну справу.