Традиційно в українській столиці в розпал літнього сезону річка Дніпро набуває неприродного зеленого кольору і має неприємний запах.

У той же час в Асоціації рибалок України попереджають, що водорості, які в літній час року починають аномально рости, не тільки «фарбують» воду, але і виділяють небезпечні токсини, які отруюють водойму і вбивають все живе.

Так, Інформатор зняв з висоти пташиного польоту квітуче Дніпро, але зверху зелених ділянок на воді помітно не так багато.

Фахівці пояснюють, що кількість рослинності у воді збільшується через велику концентрацію в ній фосфатів. Адже вони є підґрунтям для розвитку мікроорганізмів. Через це у воді зменшується кількість кисню, вода гниє, а риба вмирає.

Що таке фосфати?

Фосфати зустрічаються в миючих засобах, вони зазвичай застосовуються у порошках для прання. Коли вони потрапляють у водойму, сприяють різкому посиленню росту водоростей. Через це вода «цвіте». Вживання води з фосфатами може призвести до переривання вагітності, зниження тривалості життя, підвищеної захворюваності або вроджених дитячих патологій.

Популярні новини зараз
Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Чи можна купатися в «квітучому» Дніпрі?

Цвітіння Дніпра і зелена плівка на поверхні може хіба що впливати на комфорт киян, які хочуть поплавати у воді. Але, з іншого боку, коли велика концентрація відмерлих водоростей знаходиться у воді, то можна отримати легкі опіки на шкірі. А високий рівень альготоксинів призводить до появи алергії.

Експерти розповідають, що для купання потрібно вибирати ділянку, де не накопичуються зелені водорості. Не рекомендується пірнати в зеленій плівці на воді.

Нагадаємо, зтоличные рятувальники повідомили, що 7 і 8 липня в Києві знайшли тіла трьох утоплеників. Всіх потонулих знайшли в річці Дніпро.

Як повідомляв портал Знай.uа, в районі Запоріжжя узбережжя Дніпра покрилося рідиною невідомого походження. Вода стала кислотно-зеленого кольору.

Також портал Знай.uа писав, що медузи почали масово з'являтися навіть у водах Дніпра. За даними Асоціації рибалок України, до цього доклали руку в першу чергу люди.