Скандал розгорівся в Ужгороді навколо сім'ї переселенців з окупованого Донбасу. Батьки хотіли віддати доньку до школи, де вчаться діти місцевої "еліти".

Про це повідомляє "Архів журналіста". Родина переселенців перебралася в Ужгород ще в 2014 році. Вони віддали дитину в державний садок, який виявився навчально-виховним комплексом "Престиж". У закладі є також і школа, яку відвідують діти місцевої "еліти". Тут навчаються нащадки прокурорів і суддів.

У садку дочка сім'ї переселенців не стикалась із проявом мовної дискримінації або через донецьку прописку. "Цькувати" дитину почали вже в школі при дитячому садку.

У навчальному закладі від батьків зажадали здати 2,5 тисячі гривень на ремонт і меблі, або по 97 тисяч з класу. Ще по 400 гривень збирали на зошити. Переселенці відмовилися давати гроші, аргументувавши це тим, що ремонтом і меблями забезпечує держава. Крім того, за їхніми словами, ніяких обов'язкових не обумовлених в законі платежів бути не може.

Батька дівчинки на зборах стали лаяти за "псячу мову" і вимагали припинити "пити кров" місцевих.

Члени батьківського комітету вимагали, щоб переселенці пояснили дитині - по цьому килиму в класі не ходи, на цей диван не сідай. Адже за це все її батьки не платили. Персонал навчального закладу наполегливо змушував перевестись в іншу школу.

Вчителька 1-Б класу Любов Пильник заявила, що відмова платити гроші "це неправильно". Батьки дівчинки запропонували звернутися за допомогою до мера. Але батьки інших учнів збунтувалися і сказали, що їм не потрібні розбірки. Якщо ж у переселенців немає грошей на школу, то їм порадили перевестися в простіший заклад. Переселенці звернулися через "цькування" в поліцію, і тепер чекають реакції правоохоронців.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в одній зі шкіл Київської області під час лінійки обійшли увагою хлопчика, батько якого загинув, захищаючи Україну від російських окупантів.