Декомунізація в Україні: які області отримають нові назви

поділитись
Українцям знову доведеться розбиратися в назвах

В Україні повним ходом триває декомунізація завдяки схваленню профільного комітету Верховної Ради Дніпропетровську і Кіровоградську області перейменують. Про це написав директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у Facebook.

За його словами, комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування ВР підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську, а Кіровоградську — на Кропивницьку.

19 травня 2016 року в рамках закону про декомунізацію Верховна Рада перейменувала Дніпропетровськ на Дніпро. При цьому Дніпропетровська область зберегла свою колишню назву. Перейменування області на Січеславську, на честь Запорізької Січі, 27 квітня 2018 року ініціювали понад 150 депутатів.

Місто Кіровоград було перейменовано на Кропивницький 14 липня 2016 року.

Нагадаємо, Державна комісія литовської мови затвердила альтернативний варіант назви Грузії. Тепер грузинський народ і саму країну будуть називати Сакартвело.

Раніше зазначалося, що разом із новою назвою буде затверджено, що грузинський народ може називатися картвелами, а жителі всієї Грузії - Сакартвело.

Протягом місяця комісія вела переговори з посольством Грузії. Вони також висловили свою думку з цього приводу.

Крім того, в Україні практично завершили декомунізацію, роботу з порятунку країни від символів комуністичного тоталітарного минулого. Так, перейменовано сотні населених пунктів, вулиць, станції метро, парки, демонтовані тисячі пам'ятників радянським вождям, тощо.

Голова УІНП зазначив, що зараз "можна говорити про те, що в контексті позбавлення України від символів комуністичного тоталітарного минулого роботу майже завершено". "На жаль, змушений завжди говорити "майже", зокрема, через Київ".

Дивіться сюжет про подію

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", українців хочуть позбавити "зайвих" вихідних.

Автор матеріалу: 
Анна Веретенникова
Теги: 
декомунізація, Україна, міста
Сумно, але експерти кажуть, що Київ мало що може зробити в такій ситуації
0
0
19:16 20.08.2018
Біля міської ради застрелили молодого патрульного
0
0
19:09 20.08.2018
Псевдо волевиявлення громадян мало відбутися восени
0
0
18:41 20.08.2018
Більшість людей підтримали автора посту в коментарях, а от росіяни швидко вказали на їх місце
0
0
18:34 20.08.2018