Донецьк дуже молоде, выдносно всіх інших міст України, йому всього 148 років. День народження він традиційно святкує в останні вихідні серпня. А в 2017 році цей день припадає на 27 серпня. Донецьк – це найбільший промисловий центр України. Знаходиться він на сході, в 95 кілометрах від Азовського моря.

День Донецька: історія

Освоєння території, де зараз знаходиться Донецьк, почали ще запорізькі і донські козаки в 17 столітті. Але перше поселення там було зведено лише наприкінці 19 століття. А почалося все з будови металургійного заводу в 1869 році. Його зводив англієць Джон Джеймс Хьюз, якого в народі називали просто «Юз». І на місці цього заводу виникло селище, який назвали на честь свого творця «Юзівка».

Досить швидко, в 1917 році, це селище перетворилося на місто і незабаром отримало назву «Сталіно». Так було аж до 1961 року, поки він і не отримав звичну для нас назву Донецьк. Існує ще назва «Місто мільйона троянд». А все завдяки тому, що в 1970 році ЮНЕСКО визнало Донецьк самим «зеленим» містом серед промислових.

У 1978 році Донецьк перетворився в місто мільйонер. Але через 30 років, у 2006 підрахунок населення виявив, що демографічні показники трохи впали – 930 тисяч осіб.

Популярні новини зараз

"Пацанка" після Школи леді хотіла стати чоловіком: "Була істерика"

Леся Нікітюк блиснула принадами в Туреччині: справжня фараонша

Святослав Вакарчук перетворився на ідеального синочка - зразок для наслідування: "Мам, дякую..." 

Кохання Дана Балана і Тіни Кароль виявилось несправжнім, продюсер "1+1" Завадюк у всьому зізнався

Показати ще

У місті не дуже багато визначних пам'яток, але вони дуже важливі для міста. Такі пам'ятники, як «Слава Шахтарській Праці», або пам'ятник «Джону Джеймсу Юзу» дуже цінуються городянами. Варто так само сказати про Донбас Арену, один з найкращих футбольних стадіонів в Європі. Але, на жаль, зараз він зруйнований бойовиками.

День Донецька 2017: заходи

Щороку, в останні вихідні серпня, святкується цей знаменний день. На головних площах міста проходять концерти, шоу, фестивалі, освітні дійства, танцювальні та спортивні змагання. Усі мешканці та гості міста із задоволенням приєднуються до Дня Донецька і веселяться всі вихідні. Нагадаємо, що в цьому році свято потрапляє на 27 серпня. І це буде вже 148 День народження міста.