День Конституції України щорічно відзначається 28 червня. Цього дня країна отримала свій найважливіший та найголовніший документ – Конституцію.

Вона є базисом української держави, її міцним фундаментом для побудови спільноти та визначення основних векторів розвитку. В Конституції прописано, що країна існує для людей і в жодному разі не навпаки.

Історія прийняття Конституції України

Процес створення та ухвалення Конституції був довготривалим та доволі проблематичним. Політики ніяк не могли дійти згоди щодо деяких важливих пунктів. Після проголошення незалежності України виникла гостра необхідність у розробці та прийнятті головного законодавчого документа, який регулював би діяльність країни та створювати гідні умови для її розвитку.

Процес обговорення та внесення змін до тексту майбутньої Конституції тривав довгих п’ять років. Лише на початку весни 1996 року його нарешті внесли на розгляд Верховної Ради. Ухвалили головний документ в ніч з 27 на 28 червня. Цей історичний момент й започаткував свято Дня Конституції.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Закон зобов’язує державу сприяти розвитку українського народу, збереженню національних традицій, забезпечувати культурні потреби громадян та захищати їх особисте життя.

Прийнята Конституція діє і по сьогоднішній день. 28 червня 1996 стало переломним моментом у становленні незалежної України. У той день офіційно закріпилися її правові основи, суверенітет і територіальна цілісність. Саме тому День Конституції щорічно святкується згідно дати її прийняття.

Традиції святкування Дня Конституції

День Конституції офіційно затверджений як свято державного рівня. Тому українці отримують додатковий вихідний. Крім того, це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції. Україна була останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла головний державний документ.

З нагоди свята влаштовують різноманітні урочисті заходи. Традиційними є засідання за участю представників влади та активних членів суспільства. Також влаштовують виставки, фестивалі, семінари, а також виступи колективів народної творчості та концерти за участю українських зірок.