Сьогодні, 16 вересня по всій країні відзначається День пам'яті українських журналістів. Таке свято було засновано ще 2007 року з ініціативи Національної спілки журналістів України. І це вже 10, ювілейне подібне торжество. І саме існування такого свята, як День пам'яті українських журналістів, показує, наскільки ця професія важлива і небезпечна в наш час.

День пам'яті українських журналістів 2017: історія свята

Як ми вже говорили, день пам'яті українських журналістів з'явився ще в 2007 році. Дата була обрана не випадково. В цей же день, 16 вересня в Україні так само відзначався День пам'яті Георгія Гонгадзе – засновника "Української правди, якого похотели і вбили 16 вересня 2000 року. Журналістський мартиролог був створений одразу після незалежності нашої країни. І з того часу, в Україні загинуло близько 70 журналістів. Хтось був убитий, хтось помер за нез'ясованих обставин, а хтось покінчив життя самогубством. Варто зазначити, що дуже часто подібні випадки відбуваються за певних політичних поглядів, які не подобаються дуже впливовим людям.


Це показує, що професія журналіста дуже важлива, але в теж час, дуже небезпечна. Найчастіше, журналістів вбивають через ту інформацію, яку вони намагаються донести людям. Або своєї незгоди з ними. Вбивці журналістів сподіватися на те, що убивши людину, вони позбудуться від подразника, який довгий час їм заважав. Але, незважаючи на це, в Україні дуже багато журналістів, які добре роблять свою роботу, і незважаючи на всі ризики, залишаються вірними своїм думкам.

День пам'яті українських журналістів 2017: традиції свята

Ми вже говорили, що за 25 років незалежності нашої країни, померло понад 70 журналістів через свої професійні обов'язки. Деякі імена нам чудово відомі, адже вбивство Гонгадзе, або Шеремета викликало величезний резонанс не тільки в Україні, але і у всьому світі. А деякі ми вже встигли забувати, адже про них говорили зовсім небагато. Але День пам'яті українських журналістів – це найкращий привід згадати їх всіх.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках
Показати ще