9 травня Україна відзначає День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цього року люди вшановують 73-ю річницю перемоги.

Державне свято постановила Верховна Рада 9 квітня 2015. Свято прийшло на зміну "Дня перемоги" над фашизмом у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років. Його й досі відзначають у Росії та інших пострадянських державах.

Серед основних форм увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років визначені, зокрема: встановлення почесної варти біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса, покладання вінків, квітів до пам'ятників і меморіалів, присвячених увічненню перемоги над нацизмом та вшанування пам'яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років; недопущення фальсифікації історії Другої світової війни 1939-1945 років у наукових дослідженнях, навчально-методичній літературі, підручниках, засобах масової інформації, публічних виступах представників державних органів, органів місцевого самоврядування, посадових осіб; упорядкування, збереження та спорудження пам'ятників та пам'ятних знаків в пам'ять учасників і жертв Другої світової війни 1939-1945 років, створення музеїв, меморіальних комплексів, присвячених Другій світовій війні 1939-1945 років.

Популярні новини зараз

У покійного Олександра Абдулова знайшовся ще один позашлюбний син: схожість впадає у вічі одразу

Ті самі кадри з Тіною Кароль, коли зірка вийшла на сцену після новини про загибель коханого: "Це не кінець..."

Двоє копів усамітнилися в туалеті, думаючи, що їх не бачать: попу жінки у формі не витримав умивальник

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Показати ще

День пам'яті і примирення

Нагадаємо, напередодні наша країна відзначала День пам'яті і примирення. Його святкують не лише в Україні, а й в Європі. Цей день як данина пам'яті всім жертвам Другої світової війни. Відзначати цей день запропонувала ООН країнам, які постраждали від війни.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Що потрібно знати про цей день

Як раніше повідомляв "Знай.ua", українцям дали додаткові вихідні з нагоди державних свят приурочених до днів вшанування пам'яті жертв Другої світової війни. Верховна Рада України визначила середу, 9 травня вихідним днем. Втім із таким рішенням раніше не був згоден Інституту національної пам'яті. Хоча більшість європейських країн нині відзначають перемогу над нацизмом напередодні - 8 травня.