День винахідника України щорічно відзначають у третю суботу вересня. І в 2017 році це 16 число. Повна назва свята звучить більш офіційно: День винахідників і раціоналізаторів. І щорічно це свято в Україні відзначає 15 тисяч осіб. І не просто так, у нас дійсно є чим пишатися. Тому, в день винахідника, ми вирішили нагадати вам про головні відкриття, які зробили українці.

Вертоліт

Навряд чи про це багато хто про це знав, але саме київський винахідник Ігор Сікорський у 1931 році сконструював перший проект літаючої машини з двома пропелерами. От тільки він був емігрантом в США, але, в будь-якому випадку, вертоліт – це винахід українця. Варто відзначити, що в 1940 році він зумів зробити вільний політ, і після цього отримав замовлення від армії США.

Перший штучний супутник Землі і ракетний двигун

Сергій Корольов ще з самого юного віку цікавився авіамоделюванням. Та завдяки таланту цієї людини в 1957 році була випробувана перша міжконтинентальна балістична ракета. А всього через 4 роки, в 1961 році, під його командуванням, був проведений запуск ракети "Восток-1", на борту якої, до речі, був Гагарін.
Незважаючи на те, що Корольов був дуже талановитим і зробив неймовірний внесок у космонавтику СРСР і всього світу, він піддався постійним переслідуванням, допитам і увязененням.

Популярні новини зараз
Потрібно мобілізувати у першу чергу: ексчиновник розповів, хто має поповнити лави захисників Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії 60-й День народження - не привід радіти: в Україні пенсіонерам повідомили погану новину Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників
Показати ще

Зварювання живих тканин

Таке навіть звучить трохи страшно. Тим не менш, спосіб, придуманий Борисом Патоном, зараз використовується в загальній та малоінвазивної хірургії. А придумано це було ще в 1902 році.

Гнучкий суперконденсатор

Зовсім недавній винахід українських вчених. Він являє собою мініатюрну еластичну сонячну електростанцію, яку можна прикріпити до чого завгодно. Навіть до рюкзака, і без проблем зарядити телефон від сонця. Цей винахід було включено в топ-100 найкращих у 2011 році.

Комп'ютер

Ну про це вже напевно чули всі, але історію пам'ятають небагато. Але, тим не менш, це правда: перший комп'ютер в Європі був створений саме в Києві 1951 році. А винайшов його Сергій Лебедєв. Звичайно, цей пристрій був мало схожим на сучасні комп'ютери, адже займав площу в 60 м2.

Рентген

А саме ця історія вчить нас тому, що свої відкриття потрібно патентувати. Адже подібні знімки вперше зробив Іван Пулюй ще в 1881 році. І зробив він його завдяки своєму винаходу: скляній катодній трубці, яку встиг подарувати Рентгену. Не дивно, що через 14 років, той написав статтю про своє відкриття, але ось Пулюя він забув згадати.

Нагадаємо, що сьогодні День винахідника, який щорічно відзначається у третю суботу вересня.