Україна отримає черговий транш МВФ до кінця поточного року, в тому випадку якщо покаже прогрес у найбільш важливих реформах: пенсійній, земельній, приватизаційній та антикорупційній.

Про це заявив економічний експерт Андрій Новак, пише Politeka.

Він нагадав, що після мільярдного траншу в квітні, МВФ поставив перед Україною 11 умов, які потрібно виконати для отримання наступного траншу. На цей момент Фонд акцентував увагу на чотирьох найбільш важливих із них.

При цьому Новак вважає, що найлегше показати прогрес у антикорупційній реформі. МВФ може цілком задовольнити початок формування спеціалізованих антикорупційних судів. Щодо земельної реформи, то українські нардепи легко відбудуться, якщо приймуть закони, які наближають її.

Із пенсійною реформою ситуація більш складна.

Популярні новини зараз

Гола Кароль викликала гнів українок, ні трусів, ні совісті: "У вас син, не соромно?"

Українець помер на заробітках у Польщі, рідні вбиті горем: "Не можемо поховати..."

Жінка народила дочку в 67 і нарвалася на жорстке цькування: як живе зараз найстаріша мама країни

Дорофєєва перед ″Останнім танцем″ нарешті зізналась про стосунки з Позитивом: ″Була закоханість″

Показати ще

"Вже зараз видно, що уряд хоче підвищити мінімальний пенсійний стаж з подальшим поетапним підвищенням пенсійного віку", - зазначив економіст.

Водночас, за словами експерта, це далеко не повноцінна пенсійна реформа, а лише її половина. Куди більш важливо, як зазначив Новак, перейти на трирівневу пенсійну систему, однак прогресом стане і те, якщо Кабмін підніме мінімальний пенсійний стаж.

Економіст вважає, що цього буде достатньо, щоб МВФ позитивно оцінив реформи в країні і виділив новий транш у розмірі $4,5 мільярда до кінця 2017 року, а в 2018-му — близько $4 мільярдів.

Новак нагадав, що всі гроші МВФ направлять на макроекономічну стабілізацію. Насамперед, на поповнення золотовалютних резервів НБУ, а також на виконання гострих бюджетних проблем — погашення зовнішніх боргів.

Відзначимо, МВФ не схвалив проект пенсійної реформи, запропонований українським урядом.

Як повідомляв портал "Знай.ua", згідно з проектом пенсійної реформи, мінімальний страховий стаж для отримання пенсії підвищать до 25 років.