Указ про заборону російських соціальних мереж всього за день зібрав навколо себе десятки тисяч коментарів і тисячі репостів. У той час, як прості українці незадоволені закриттям платформи, якою користувалися не один рік, де зберігаються гори важливої інформації, мешканці кулуарів Верховної Ради впевнені, що це піде тільки на користь, іншими словами, це не цензура, а гігієна.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Вважаю, що це дуже позитивне рішення для посилення національної безпеки. Але воно дещо запізніле. Такі санкції потрібно було вводити ще два-три роки тому. Ми повинні вміти захистити себе від країни-агресора в будь-якій площині, навіть інформаційній", - заявив Андрій Тетерук від "Народного фронту", передає Рoliteka.
З ним згоден й Ігор Луценко від фракції "Батьківщина": "Це ресурси, які використовуються для розвідки та збору інформації. І ці контори, які утримує Росія, безсумнівно, пов'язані зі спецслужбами. Питання полягає в тому, що наша СБУ нарешті вийшла і відкрито пояснила це українцям. І це дуже дивно, оскільки вони, як правило, в таких ситуаціях ховають "голову в пісок" ".
Такої ж думки дотримується його колега Іван Крулько: "Те, що сьогодні їх заборонили - логічно, оскільки вони несуть загрозу національній безпеці нашої країни. Там поширюється інформація, яка прямо діє проти наших національних інтересів. Тому я вважаю, що самі громадяни України повинні від них відмовлятися, оскільки це фактично підтримка російських спецслужб, за допомогою соцмереж виробляють необхідну їм інформацію".
Разом з тим, депутат від "Блоку Петра Порошенка" Олексій Мушак не вважає, що підписаний указ буде повністю реалізований: це неможливо хоча б тому, що існує чимало аналогів забороненим сервісам, якими українці безсумнівно користуватимуться. У відповідь на це його однпартіец Мустафа Джемілєв нагадав, що Росія і Україна знаходяться у стані війни: російська пропаганда настільки брехлива, що легко перепльовує "геббелівську".
Також нардепи нагадали, що в Україні є чимало соціальних мереж, які не користувалися успіхом саме через російські сервіси. Тепер же перед ними відкрита дорога.
"Я підтримую обмеження їх використання в Україні. А такі соціальні мережі, як "ВКонтакте" і "Однокласники" - однозначно потрібно закрити. У нас є прекрасні альтернативні соціальні платформи, які мають перспективу розвитку", - заявив позафракційний депутат Дмитро Добродомов.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, як обійти блокування російських сервісів.