Дієта 80/10/10 отримала популярність за останнє десятиліття або близько того. Ця знежирена дієта обіцяє допомогти вам знайти стійкий образ життя, який приведе до втрати ваги, поліпшенню здоров'я і профілактиці захворювань.

Деякі люди, які дотримуються здорового харчування і цього виду дієти, захоплюються великими фізичними змінами, які вони відчувають, в той час як критики засуджують дієту як нестійку та надмірно обмежувальну.

Отже, чи дійсно працює дієта 80/10/10, і чи дійсно це можна застосовувати?

Дієта 80/10/10 - це знежирена сира веганська дієта, розроблена доктором Дугласом Гремом. Харчування засноване на ідеї, що повинна забезпечувати як мінімум 80% калорій з вуглеводів, причому не більше 10% калорій з білка і 10% від жирів. На відміну від багатьох популярних дієт, дієта 80/10/10 не має обмеження за часом. Цю дієту деякі вчені і сам автор пропагують як довгострокову, яка на їхню думку збільшує тривалість життя, запобігає ожирінню і ряд хвороб.

Популярні новини зараз

Лариса Ніцой заявила, що у Росії потрібно запровадити українську мову другою державною: "На Кубані їй надати статус регіональної"

Марина Боржемська привітала найдорожчого чоловіка у своєму житті: "Люблю тебе"

Загинув найкращий друг Байдена, був поруч 13 років: "З важким серцем..."

Леся Нікітюк в латексі показала, як дівчата можуть ловити рибку: з великою попою і вудкою в руках

Показати ще

Чому сировина?

Дієта 80/10/10 заснована на ідеї про те, що люди не є природними всеїдними тваринами, а скоріше плідними або тваринами, які вважають за краще їсти фрукти. Він пропонує, щоб ваша травна система звикала до перетравлювання фруктів і листової зелені. Це говорить про те, що, хоча люди можуть переносити інші види продуктів, вони не є оптимальними.
Дієта, заснована на фруктах і зелені, забезпечує приблизно 80% калорій від вуглеводів і не більше 10% калорій від білка і жирів. Це те, на чому грунтується розподіл поживних речовин 80/10/10. Вважається, що сирі фрукти і листова зелень містять всі поживні речовини, необхідні людям, в оптимальних пропорціях.
Вважається, що приготування їжі призводить до пошкодження поживних речовин, які зустрічаються у природі в харчових продуктах, що робить їх поживно гірше сирих продуктів.

Так само, передбачається, що приготована їжа викликає токсичні сполуки, які викликають різні захворювання, включаючи рак, артрит, гіпотиреоз і хронічну втому. Коли сирі продукти представлені в якості детоксикації, легше засвоюються і найбільшою мірою сприяють втраті ваги і поліпшення здоров'я.

Правила, що стосуються дієти 80/10/10, відносно прості. Людям, які дотримуються цього раціону харчування, рекомендується зосередитися на споживанні сирих, знежирених рослинних продуктів. Варто зазначити, що подібне харчування не обмежує вас в споживанні солодких фруктів. Дієта 80/10/10 рекомендує уникати високобілкових, з високим вмістом жиру, варених або інших продуктів.

Які переваги?

Подібне харчування має позитивні сторони і негативні. Високий вміст корисних речовин в продуктах допомагають запобігти розлади травної системи, відштовхує тягу до їжі і покращує симптоми, включаючи летаргію і слабкість. З іншого боку, його низький вміст білка і жиру, як кажуть, забезпечує захист від раку, діабету, органної недостатності, слабких кісток і серцевих захворювань. Інші передбачувані переваги дієти 80/10/10 включають втрату ваги, легкий подих, кращий сон, більш чисту шкіру, підвищену розумову працездатність і більш тривале здорове життя. Однак, незважаючи на наявність наукових доказів на підтримку деяких аспектів раціону 80/10/10, слід зазначити, що не було знайдено вагомих аргументів для підтримки переваг, пов'язаних зі споживанням поживних речовин в цьому конкретному відношенні. Щоб організм не давав збій при дотриманні цього раціону, вам необхідно споживати дуже велику кількість сирої їжі, але так як наш організм раніше не відчував такі обсяги їжі це може викликати дискомфорт і збій роботи організму. Мінусом такого харчування так само є низький відсоток споживання жирів і вуглеводів, які необхідні для нашої життєдіяльності.

Такий раціон більше підходить вегетаріанцям, так як їх організм вже трохи адаптований до подібної їжі, але для м'ясоїдів ця дієта може бути важкою морально і фізично. Тому вибір залишається за вами. Ця дієта дійсно дає свої результати, але вона не повинна бути довгостроковою.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що на думку дієтологів, секрет успішного схуднення - часте і дробове харчування протягом дня, яке допомагає запобігти переїдання ввечері. А мигдаль зі свіжими фруктами - кращий перекус.