До першого класу по-новому: українцям пояснили нюанси

поділитись
Те, що можна йти до школи виключно за місцем прописки, є неправдою

Новий закон про освіту змінює деякі правила прийому дітей до першого класу. З цього року діти не прив’язані до шкіл за місцем прописки.

Про це та деякі інші нюанси розповіла радник радник міністра освіти і науки України Оксана Макаренко, - передає "Эспрессо ТВ"

"Якщо місця для всіх охочих вистачає, то батькам потрібно подати заяву, метрику і медичну довідку. Ніяких конкурсів на вступ до школи не передбачено", - підкреслила вона.

За її словами, є перелік документів, що підтверджують, що сім'я живе на території, яку обслуговує школа. Це можуть бути штамп в паспорті, виписка з реєстру про державну реєстрацію, документ про власність на житло. Також це може бути договір про оренду, але завірений нотаріально, який стосується тих, хто живе в гуртожитку.

Також до бажаної школи потрапить дитина, якщо ваші старші діти вже навчають там. Також кожен має право навчатися у тому закладі, який знаходиться ближче до місця проживання.

Також прийом першачків здійснюється за віковими показниками. У першу чергу до першого класу набирають дітей, яким на  вже виповнилося 7 років.

Нагадаємо, згідно нового закону так званий конкурс на прийом до першого класу скасують. В якості альтернативи пропонується інший механізм щодо 1-4 класів, базовий – для 5-9 класів, старшої – 10-12 класів шкіл.

У 2018 році необхідний пакет документі на вступ дитини до першого класу потрібно подати до 31 травня. Зарахування відбуватиметься у два етапи. Перша хвиля – 1 червня. Інформація щодо зарахування до іншого закладу на вільні місця надається до 15 червня (друга, додаткова хвиля зарахування).

Нова система освіти. Якою вона буде

Як повідомляв портал "Знай.ua", незважаючи на лист Міністерства освіти і науки України (МОН) про початок навчання 5 березня, у Дніпрі все ж вирішили продовжити "канікули" у школах до 12 березня. Мер Дніпра вирішив не скасовувати попереднє рішення про вимушені канікули і відновити навчання у школах з 12 березня.

Як писали раніше, влада вирішила на 10 днів закрити навчальні заклади у зв’язку з браком ресурсів для опалення. Таким чином зекономити газ.

Автор матеріалу: 
Ирина Дождева
Теги: 
школа, правила, освіта, реформа
РосЗМІ активно розтиражували новину: уїдливі коментарі полилися рікою
0
0
14:24 20.07.2018
Рятувальники шукали рибалку більше доби, на щастя, чоловіка знайшли, але не там де планували
0
0
13:59 20.07.2018
Два роки тому 20 липня 2016 року, в Києві був убитий журналіст – Павло Шеремет
0
0
13:52 20.07.2018
У списку "хліба та видовищ" скоро дечого не вистачатиме
0
0
13:13 20.07.2018
Один із нападників вимагав від затриманого вибачень за те, що назвав його "рудою псиною"
0
0
13:00 20.07.2018