Проросійські окупанти не припиняли провокацій вздовж всієї лінії фронту навіть у святковий час. Так зване "великоднє перемир'я" закінчилося 35-ма обстрілами позицій українських військових за добу. Ворог застосовував практично всі типи зброї, забороненої згідно Мінських домовленостей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа даними штабу АТО, з мінометів 120 мм та 82 мм калібру відкривали вогонь на Луганському напрямку, зафіксували гранатомети та великокаліберні кулемети на підступах до Луганського.
Працював снайпер противника в районі Світлодарська, гранатометні черги чули біля Кримського та Валуйського. По наших укріпленнях агресор гатив із гранатометів та стрілецької зброї поблизу Водяного, Лебединського, Богданівки, Кам’янки та Широкиного, ворог застосував озброєння БМП, неподалік Водяного, Гнутового - великокаліберні кулемети, по захисниках Авдіївки, Павлополя, Талаківки та Шахти "Бутівка" – стрілецьку зброю, а по оборонцях Широкиного – вівся снайперський вогонь.
"Унаслідок бойових дій п’ятеро українських воїнів отримали поранення. Постраждалих захисників оперативно доправлено до лікувальних закладів та надано необхідну медичну допомогу", - підкреслили в штабі АТО.
Як відомо, Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі 26 березня оголосила про "всеосяжне, стійке і безстрокове припинення вогню" з 30 березня о 00:01 за київським часом – так зване "Великоднє", напередодні Великодня. При цьому воно було порушене вже через кілька хвилин після заявленого початку і відтоді порушується постійно.
Це вже третя спроба домовитися про перемир’я лише за 2018 рік. Перед цим чергові "режими тиші" на Донбасі мали діяти від 23 грудня 2017 року, а також від 5 березня 2018 року.
Припинення вогню й раніше проголошувалося як безстрокове, але сторони одразу звинувачували одна одну в його порушеннях. При цьому сторони заперечують свою вину і звинувачують противників у провокаціях.
Дивіться: обстановка на фронті за минулу добу
Як повідомляв портал "Знай.ua", з російського аеропорту Ростова таємно відправили до Сирії групу зі 130 чоловік, які могли бути найманцями для підтримки режиму президента Сирії Башара Асада. Незадокументовані рейси проводяться Cham Wings, сирійської авіалінією, яка постраждала від американських санкцій у 2016 році.