Українська православна церква стане автокефальною. Таку думку висловив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет після заходів, присвячених 32-й річниці аварії на ЧАЕС, пише InfoResist.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
За словами Патріарха, він "з самого початку, в 1992 році, був упевнений, що в Україні буде єдина незалежна помісна церква".
Він зазначив, що багато хто ще сумнівається в тому, чи буде Томос про автокефалію.
"Я на сто відсотків переконаний, що буде. І в Україні розділена церква об'єднається, буде одна українська церква", — вважає глава УПЦ КП.
Популярні новини заразЄ умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогуПоказати ще
За його словами, той, хто не захоче приєднатися до Української незалежної церкви, буде існувати, як український екзархат Руської церкви, а Московський патріархат буде існувати лише в Росії.
"Хто хоче служити Росії, той повинен чесно сказати, що він живе в Україні, їсть український хліб, а служить російським інтересам", — зазначив Філарет.
Він також підкреслив, що об'єднання церков в Україні "буде тільки мирним".
Філарет впевнений, що створення Єдиної помісної української православної церкви об'єднає Україну.
"Сьогодні вона роз'єднана. Православна церква роз'єднана, і наше суспільство роз'єднане. А коли буде одна Українська православна церква, то будуть існувати різні політичні партії, але всі вони служитимуть інтересам України", — підкреслив Філарет.
У той же час глава УПЦ КП нагадав, що 570 років тому російська церква самовільно відокремилася від української.
"Вона ж теж оголосила автокефалію в 1448 році. Без згоди Київського митрополита, хоча належала до Київської митрополії. Без згоди Вселенського патріарха Константинопольського. І 141 рік не визнавалася. Але ж потім її визнали. Так нехай вона згадає свою історію і не шкодить нам", — зазначив Патріарх.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", український центр економічних і політичних досліджень нещодавно влаштував соціологічне опитування, щоб дізнатися ставлення суспільства до релігії. За його результатами, близько третини громадян (28,7%) відносять себе до Української православної церкви.