Президент пояснив, як обиратимуть Патріарха Української церкви

Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що обрання Патріарха - це справа українців.

Цю інформацію повідомляє телеканал ICTV.

Порошенко заявив, що держава не обиратиме Патріарха нової церкви.

"Держава не буде визначати, хто буде Патріархом нової церкви, бо це не державна справа. Не буде ніякого "указуючого перста" – підтримайте цього, або не підтримайте цього", - відмітив президент.

Глава держави сказав, що це рішення є закономірним, адже ми також негативно сприймаємо затвердження українського керівника церкви у Москві.

Популярні новини зараз
Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня
Показати ще

"Якщо ми не сприймаємо, щоб затверджували українського керівника церкви – церковного ієрарха в Москві. Це також є чіткою домовленістю зі Вселенським Патріархом, що Патріарх Української Церкви буде обиратися в Україні", – уточнив Порошенко.

Стало відомо, що "функцію і роль Матері-Церкви" для Української Церкви виконуватиме Константинопольський Патріархат.

За словами Петра Порошенка, з погляду на історичну справедливість, це рішення є важливим.

"Ми просто повертаємось до історичної справедливості", – говорить президент.

Також глава держави нагадав, що уже зовсім скоро Україна святкуватиме 1030-річчя Хрещення України-Русі.

"Тоді, я хочу наголосити, ще не було ніякої Російської православної церкви. Якщо Константинопольська Церква є Матір'ю-Церквою для України, то Українська Церква є Матір'ю-Церквою для Росії. Бо звідси пішла вона, а не навпаки. І не може матір просити незалежність від доньки", – відмітив він.

За переконанням президента, у церковні дискусії занурюватись не варто.

"За історичною, духовною та державною справедливістю Україна виборола і заслужила право мати Українську Помісну Церкву", – підсумував Порошенко.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", Глава України Петро Порошенко заявив, що попереджав про надання автокефалії Українській православній церкві ще чотири роки тому, ще до вступу на посаду президента. Цей процес почали ініціювати давно, а не в останні тижні, як багато хто вважає.

Крім того, нагадаємо, що в Українській Православній Церкві Московського патріархату зробили нову заяву. Вони стверджують, що Вселенський Патріархат не зробить кроків за надання томосу єдиної української православної церкви.