Всесвітня організація охорони здоров'я внесла ігрову залежність до Міжнародної класифікації хвороб.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
У понеділок, 18 червня, ВООЗ опублікувала одинадцяте видання Міжнародної класифікації хвороб. У ньому залежність від цифрових та відеоігор описана, як "модель наполегливої або періодичної ігрової поведінки", яка стає настільки нав’язливою, що переважає над усіма іншими життєвими інтересами людини, передає DW.
Такий розлад може бути діагностовано, якщо модель поведінки тягне за собою порушення в особистій, сімейній, соціальній та інших областях і спостерігається протягом щонайменше 12 місяців. "Це дозволяє зрозуміти, що примушує людей хворіти та вмирати, а також вживати заходів для запобігання страждань і порятунку життів", - повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус, передає агенція Reuters.
Оновлена МКХ-11 розроблялася протягом десяти років і вперше опублікована в електронному вигляді. Тепер вона налічує 55 тисяч захворювань, травм та причин смерті. Нею керуються лікарі по всьому світу, а також вона є основою для "визначення тенденцій і статистики в глобальному масштабі" в галузі охорони здоров'я.
Раніше "Знай.ua" писав про те, що минулого року в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун відвідала психіатричну лікарню суворого нагляду в Дніпрі, чим викликала чималий резонанс у суспільстві.
Вся справа в тому, що в радянські часи в клініку направляли "пацієнтів" з України, Молдови, Білорусі та Прибалтики - причому, не звичайних хворих, а дисидентів і тих, хто не згоден був із системою.
Супрун пообіцяла оприлюднити документи за сфабрикованими діагнозами людей, таких як Анатолій Лупиніс або Леонід Плющ, яких проти волі утримували в лікарні суворого нагляду.
Звичайно, часи змінилися, СРСР більше немає, та й дисидентів теж, але от життя таких закритих установ, як і раніше, оповите таємницею.
Що відбувається за стінами українських психіатричних лікарень та інтернатів, з'ясував "Знай.ua".
Непотрібні люди
У 2010 році в Новосавицькому психоневрологічному інтернаті спалахнув скандал, який широко обговорювала громадськість.
Хворим, всупереч волі медперсоналу, вдалося зв'язатися з активістами та правозахисниками і повідомити про вбивство одного з пацієнтів. Володимир Вовченко під час чергового нападу хвороби вдарив медсестру, після чого чоловіка просто забили до смерті, а тіло вирішили по-тихому поховати.