В Україні вже до кінця тижня долар може подешевшати щонайменше на 70-80 копійок і встановитися на позначці в 26,2-26,3 грн/$.

Таку думку висловив економіст Віктор Скаршевський. Він також пояснив, якими факторами обумовлений стрибок курсу американської валюти до гривні на минулому тижні.

"Експортери притримують валюту, намагаючись максимізувати на цьому короткостроковому періоді свої доходи. Але до кінця цього тижня, я гадаю, все заспокоїться, курс відкотить до минулого рівня 26,20 -26,30 грн/долар. Це ще не початок девальваційного тренду, це фальстарт, розминка перед осінню. А ось з кінця серпня - початку вересня розпочнеться сезонне підвищення курсу, коли попит на валюту перевищує її пропозицію", - пояснив він.

Експерт назвав три чинники девальвації гривні - виплата нерезидентам за ОВДП, виплати з відшкодування експортного ПДВ і спекуляції на ринку.

"Поточна девальвація, що відбулася минулого тижня, була викликана короткотерміновими факторами, які наклалися один на одного", - заявив Скаршевський.

Нагадаємо, Національний банк України не має наміру найближчим часом випускати банкноти нових номіналів. Про це заявив директор департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко.

"На сьогодні НБУ вважає, що того номінального ряду, який у нас є, достатньо для проведення розрахунків", - сказав Зайвенко.

Як повідомляв раніше Знай.ua, у понеділок, 31 липня, популярна криптовалюта біткоін знаходиться на позначці 8 тисяч доларів. Так, за останню добу він зріс у ціні на 0,20% і склав 8 184,50 тисяч доларів, і це при ринковій капіталізації 140,5 млрд доларів. Про це пише Mycrypter, посилаючись на торговельну біржу СoinМarketСap.

У той же час друга за популярністю криптовалюта Ethereum за добу стала дешевше на -0,34%. Її курс становить 463,85 доларів. Капіталізація Ethereum – 46,8 млрд доларів.

На третьому місці по капіталізації розмістився XRP – 17,7 млрд доларів. Повідомляється, що ця криптовалюта зменшився в ціні на -0,06% за повну добу. Курс кріптовалюти - 0,451548 доларів.

Також Знай.ua писав про те, що Національний банк України полегшив  операції з іноземною валютою, удосконаливши порядок обміну інформацією про валютні операції клієнтів, а також дозволив банкам напряму купувати відмінні від долара США інвалюти на міжбанківському ринку.

Про це повідомили у прес-службі Нацбанку.

Так, Нацбанк врегулював питання обміну інформацією про валютні операції клієнта між уповноваженими банками і ліквідаторами банків. Такі нововведення необхідні у випадку, коли клієнт переходить до нового банку, а з попереднім у нього лишились незавершені операції.