Національний банк України полегшив  операції з іноземною валютою, удосконаливши порядок обміну інформацією про валютні операції клієнтів, а також дозволив банкам напряму купувати відмінні від долара США інвалюти на міжбанківському ринку.

Про це повідомили у прес-службі Нацбанку.

Так, Нацбанк врегулював питання обміну інформацією про валютні операції клієнта між уповноваженими банками і ліквідаторами банків. Такі нововведення необхідні у випадку, коли клієнт переходить до нового банку, а з попереднім у нього лишились незавершені операції.

"Обмін інформацією про незавершені розрахунки клієнта буде здійснюватися на паперовому носії виключно по фельдзв'язку, спецзв'язку, поштовому зв'язку (рекомендованим або цінним листом). На сьогодні цей обмін здійснюється тільки засобами електронної пошти Національного банку України", - уточнили представники Нацбанку.

У той же час, в Нацбанку підкреслили, що на банки буде покладено обов'язок "належним чином здійснити перевірку достовірності отриманої інформації".

Також змінився і принцип розрахунку фінустанов на міжбанку та міжнародному валютному ринку.

Якщо коротко кажучи, то тепер банки за куплені долари банки зможуть купувати, наприклад, євро відразу на міжбанку, щоб в євро розрахуватися за контрактами, а не йти за євровалютою для розрахунку на міжнародні ринки.

За словами спеціалістів, такі зміни дозволять ефективніше проводити операції з торгівлею іноземною валютою.

Нагадаємо, у середу, 25 липня, Національний банк України змінив правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці.

Як повідомляв Знай.ua, Національний банк України склав економічний прогноз до кінця поточного року. Згідно даних фінустанови, середній курс долара складе 28,63 гривні.

Також "Знай.ua"писав,  що ще навесні НБУ оголосив про припинення та поступове виведення монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Українцям, у яких накопилось багато монет, порадили, куди їх подіти.