Організація Об'єднаних Націй відчуває фінансові труднощі у зв'язку з недоплатою державами членських внесків до її бюджету. Про це пише DW.

"Наші готівкові резерви ще ніколи не були такими низькими в такий ранній час року", — описав стан справ генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш в посланні до членів організації, про зміст якого стало відомо в четвер, 26 липня.

За словами Гутерриша, на кінець червня поточного року в бюджеті ООН спостерігалася нестача 139 мільйонів доларів. Організація такого рівня як ООН не може опинятися під загрозою банкрутства, попередив генсек, закликавши доплатити відсутні взноси.

З 193 держав, що входять в ООН, до липня свої внески виплатили лише 112, при цьому найбільший донор США, на частку якого припадає близько 22 відсотків бюджету ООН, поки не перевів необхідні кошти. ФРН, навпаки, входить у список країн, які заплатили внески. Крім США і ФРН, в число найбільших донорів входять Японія і Китай.

Популярні новини зараз
Тепер в ухилянтів заберуть останнє: змусять платити шалені гроші Будете робити це перед працівниками ТЦК – сядете на 8 років: українців суворо попередили Гроші на кону: "Ощадбанк" зробив важливе оголошення Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників
Показати ще

Бюджет ООН на 2018-2019 роках на суму близько 5,4 мільярдів доларів (4,6 млрд євро) був схвалений на Генеральній асамблеї в грудні 2017 року. В цю суму не входять гроші, які ООН витрачає на миротворчі операції — цей бюджет становить приблизно 6,7 млрд доларів (5,8 млрд євро) на 2018-2019 роки. Фінансовий рік операцій з підтримання миру триває з 1 липня по 30 червня, уточнюється на сайті ООН.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", економіка КНДР в минулому році скоротилася з-за введених проти неї санкцій і сильної посухи на 3,5%. Це стало найгіршим показником за останні 20 років.

Як повідомило агентство Ренхап з посиланням на Центральний банк Південної Кореї, якщо в 2016 році зростання ВВП КНДР склав 3,9%, то в 2017 році його скорочення склало 3,5%. Гірше цього були тільки показники 1997 року, коли економіка Північної Кореї скоротилася на 6,5% за рік.

"Негативне зростання пов'язане зі зниженням видобутку вугілля і зниженням темпів важкої і хімічної промисловості, так як ООН застосувала більш жорсткі санкції за діяльність КНДР в галузі ядерної і ракетної програм", – каже представник Центробанку Південної Кореї.