Українська національна валюта має всі шанси здорожчати вдвічі по відношенню до долара. Однак для цього уряд повинен дещо зробити.

Про це заявив фінансовий експерт Олексій Кущ, - пише "Апостроф".

"Якщо сформувати пул в $30 млрд на рік від прямих іноземних інвестицій, трансфертів трудових мігрантів і профіциту по фінансовому рахунку, ми зможемо сформувати дуже потужний і стійкий тренд на зміцнення національної валюти і вийти на той природний рівень девальвації, який повинен був бути в 2014- 2015 роках - приблизно 12-14 грн/$ 1 ", - сказав аналітик.

Для цього, за словами експерта, необхідно провести інституційні реформи, здійснити демонополізацію економіки, зменшити тиск на малий і середній бізнес, вжити заходів для розвитку внутрішнього ринку, знизити залежність від сировинних циклів і підвищити інвестиційну привабливість економіки.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

У свою чергу, глава Комітету економістів України Андрій Новак вважає, що національну валюту "можна було б зміцнити до рівня 25 грн/$ 1, а за п'ять-десять років можна було б зміцнити гривню до курсу 20 грн/$ 1", однак для цього уряд має взяти курс на стабільність і зміцнення гривні.

На думку виконавчого директора Фонду Блейзера Олега Устенка, курс гривні потенційно можна зміцнити до будь-якої позначки. Однак для цього "повинна заходити валюта у вигляді іноземних інвестицій, повинен бути розбурхує інтерес". Втім, експерт скептично оцінює шанси реалізації такого сценарію.

"Тут головне не втратити те, що є", - зазначив він.

Нові тарифи на газ. Дочого слід бути готовим простим українцям

Як відомо, Кабінету Міністрів України з 1 серпня доведеться "прив'язати" тарифи на газ для промисловості та населення. Це необхідно, щоб продовжити програму співпраці з МВФ.

В МВФ наполягають, щоб українська влада зрівняла тарифи для промисловості та населення.

За розрахунками, якщо виконати всі умови міжнародного валютного фонду, то з жовтня місяця ми матимемо на 70% вищі тарифи.

Дивіться: Що буде з цінами у 2018 році

Як раніше повідомляв "Знай.ua", з 1 травня цього року в Україні почали діяти нові правила надання субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер, щоб отримати бажані пільгові тарифи, українці повинні пройти відповідну перевірку на наявність в сім'ї автомобілю, яким менше 5 років, задекларованих стану від оренди майна, квартири в 120 квадратних метрів, будинки в 200 квадратів і решті список пунктів.